IEM - Intel Extreme Masters 2014

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem IEM - Intel Extreme Masters 2014. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!?

IEM - Intel Extreme Masters 2014 - Konwenty Południowe
To wydarzenie się już odbyło, sprawdź nasze relacje:
Gry/E-Sport
Kategoria
14.02.2014 - 16.02.2014
Data
brak danychbrak danych
Przewidywana liczba uczestników
Katowice, al. Wojciecha Korfantego 35 (Katowicki Spodek)
Adres
Opis:

Ciężko sensownie opisać IEM. Jest to gigantyczne wydarzenie na skalę światową... Każdy gracz powinien się na nim znaleźć. Odbędą się tam choćby turnieje w grze League of Legends i Starcraft II. Stoiska wielu gigantycznych firm związanych z komputerami i grami, oraz cosplayerzy. Poniżej fragmenty opisu imprezy od www.gry-online.pl


"Intel Extreme Masters Katowice to wydarzenie bezprecedensowe w skali naszego kraju. Jedna z najbardziej prestiżowych i zasłużonych lig e-sportowych w końcu doczeka się swojego przystanku w Polsce. W związku z objęciem patronatu nad tą imprezą, streszczamy historię Intel Extreme Masters i dokonań Polskich zawodników. (...)


Szósta odsłona Intel Extreme Masters przyniosła zmiany organizacyjne, które obowiązują również aktualnie. Zrezygnowano z mistrzostw regionalnych, na rzecz serii wyzwań globalnych (ang. "global challange”), odbywających się w miastach rozsianych na kilku kontynentach. Finaliści każdego z lokalnych "przystanków” poza nagrodami pieniężnymi, zagwarantowują sobie możliwość wzięcia udziału w mistrzostwach świata. Gracze, którzy uplasowali się niżej zdobywają punkty, na podstawie których ustala się ich miejsce w tabeli. Po zajęciu pierwszych slotów przez finalistów poszczególnych przystanków, reszta przypadnie kolejnym zawodnikom w rankingu.


Gry, które pojawiają się w Intel Extreme Masters są ustalane każdorazowo przed rozpoczęciem sezonu. Siódma odsłona ligi jest pierwszą, w której nie pojawiła się żadna gra z gatunku FPS, a to przez usunięcie wydawałoby się nieśmiertelnego Counter-Strike’a 1.6. Swoje miejsce zawsze do tej pory miała też najpopularniejsza w danym czasie gra firmy Blizzard – był Warcraft III, później World of Warcraft, natomiast obecnie króluje Starcraft II. W zeszłym sezonie darmowe Quake Live zastąpiono niezwykle popularnym League of Legends - pierwszą grą typu MOBA, która pojawiła się w Intel Extreme Masters."

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10