IEM - Intel Extreme Masters 2014

IEM - Intel Extreme Masters 2014 - Konwenty Południowe
Kategoria:
Gry/E-Sport
Data:
14.02.2014 - 16.02.2014
Adres:
Katowice, al. Wojciecha Korfantego 35 (Katowicki Spodek)
Przewidywana liczba uczestników:
brak danych
Opis:
Ciężko sensownie opisać IEM. Jest to gigantyczne wydarzenie na skalę światową... Każdy gracz powinien się na nim znaleźć. Odbędą się tam choćby turnieje w grze League of Legends i Starcraft II. Stoiska wielu gigantycznych firm związanych z komputerami i grami, oraz cosplayerzy. Poniżej fragmenty opisu imprezy od www.gry-online.pl

"Intel Extreme Masters Katowice to wydarzenie bezprecedensowe w skali naszego kraju. Jedna z najbardziej prestiżowych i zasłużonych lig e-sportowych w końcu doczeka się swojego przystanku w Polsce. W związku z objęciem patronatu nad tą imprezą, streszczamy historię Intel Extreme Masters i dokonań Polskich zawodników. (...)

Szósta odsłona Intel Extreme Masters przyniosła zmiany organizacyjne, które obowiązują również aktualnie. Zrezygnowano z mistrzostw regionalnych, na rzecz serii wyzwań globalnych (ang. "global challange”), odbywających się w miastach rozsianych na kilku kontynentach. Finaliści każdego z lokalnych "przystanków” poza nagrodami pieniężnymi, zagwarantowują sobie możliwość wzięcia udziału w mistrzostwach świata. Gracze, którzy uplasowali się niżej zdobywają punkty, na podstawie których ustala się ich miejsce w tabeli. Po zajęciu pierwszych slotów przez finalistów poszczególnych przystanków, reszta przypadnie kolejnym zawodnikom w rankingu.

Gry, które pojawiają się w Intel Extreme Masters są ustalane każdorazowo przed rozpoczęciem sezonu. Siódma odsłona ligi jest pierwszą, w której nie pojawiła się żadna gra z gatunku FPS, a to przez usunięcie wydawałoby się nieśmiertelnego Counter-Strike’a 1.6. Swoje miejsce zawsze do tej pory miała też najpopularniejsza w danym czasie gra firmy Blizzard – był Warcraft III, później World of Warcraft, natomiast obecnie króluje Starcraft II. W zeszłym sezonie darmowe Quake Live zastąpiono niezwykle popularnym League of Legends - pierwszą grą typu MOBA, która pojawiła się w Intel Extreme Masters."
Linki:
Dodaj do:

Ocena:
0/10