DoubleBack

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem DoubleBack. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

DoubleBack - Konwenty Południowe
Inne
Kategoria
19.03.2011 - 20.03.2011
Data
brak danychbrak danych
Przewidywana liczba uczestników
Chorzów, Generała Henryka Dąbrowskiego 36 (Twoja Szkoła - Liceum dla dorosłych)
Adres
Bilety:

40zł

Opis:

"Doubleback - to boldly return where certain oldfags have been before"

 

Retro Evolved - to fundamentalna koncepcja stojąca za organizacją DoubleBack. Chcielibyśmy ożywić najlepsze tradycje minionych lat, skupiając się na atrakcjach, które obecnie są zapomniane. Naszym celem jest również zwrócenie uwagi na historię konwentów z naszej perspektywy poprzez panele dyskusyjne oraz projekcje, a także poprzez wystawę materiałów związaną z tamtym okresem. Chociaż cele związane z integracyjnymi stoją nieco na dalszym planie, to wciąż są one obecne.

Retro w tym kontekście nie oznacza jedynie skansenu. Nasz konwent będzie oferował rozrywkę elektroniczną z tamtych lat, jednocześnie utrzymaną w świecie współczesnym. W planach mamy także cosplay, który zostanie dopasowany do standardów, do których przywykliśmy zarówno my, jak i nasi uczestnicy. W tym obszarze nie przewidujemy żadnych kompromisów. Ponadto, staramy się stworzyć fascynujący blok artystyczny, by czas spędzony na imprezie był jak najbardziej przyjemny.

DoubleBack ma być rodzajem sentymentalnej podróży w przeszłość dla wielu z nas oraz szansą dla młodszych osób, by poznały, jak to było w dawnych czasach, jak kształtował się ruch konwentowy i inne aspekty. DoubleBack jest również pierwszym konwentem, na który osobiście będziemy zapraszać niektórych uczestników, traktując ich priorytetowo.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
9/10
Użytkownicy, którzy dodali wydarzenie do My Convention List: 1 (Edyta “AHu” Nowak)