Między magią a religią. Sacrum w twórczości Tolkiena

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Między magią a religią. Sacrum w twórczości Tolkiena. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!?

Między magią a religią. Sacrum w twórczości Tolkiena - Konwenty Południowe
Fantastyka
Kategoria
29.03.2014 - 30.03.2014
Data
brak danychbrak danych
Przewidywana liczba uczestników
Kraków, ul. Rajska 12 (Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (wejście od ulicy Szujskiego)), ul. Rajska 1 (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie (budynek główny) sala 53)
Adres
Opis:

Ta niezwykła konferencja ma odbyć się w Krakowie i organizowana jest przez koło naukowe studentów religioznawstwa UJ ;-). Poniżej opis od nich: Koło Naukowe Studentów Religioznawstwa UJ organizuje ogólnopolską konferencję studencko – doktorancką "Między magią a religią. Sacrum w twórczości Tolkiena”, która odbędzie się 29,30 marca 2014 roku w Krakowie. Opiekunem naukowym konferencji jest prof. Andrzej Szyjewski. Głównym celem konferencji jest spojrzenie na twórczość J.R.R Tolkiena z perspektywy religioznawczej. Na podstawie analizy jego dzieł chcielibyśmy pochylić się nad następującymi zagadnieniami: - inspiracje mitologiami, religiami, podaniami ludowymi - narracja i konstrukcja mitu - koncepcje istot boskich w dziełach Tolkiena (teologia/ filozofia religii w dziełach Tolkiena) - magia a religia - chrześcijańskie interpretacje twórczości Tolkiena - biografia autora i jej wpływ na obraz religii w świecie przedstawionym Przykładowe, godne omówienia problemy: - Rola kapłana/przewodnika w dziełach J.R.R Tolkiena - Kalevala a Silmarillion - Praca naukowa Tolkiena a obraz religii w jego dziełach - Geneza zła w świecie Tolkiena - Boskie pochodzenie władzy w dziełach Tolkiena - Zjawisko Deus otiosus w Silmarillionie Dokładny program pojawi się po otrzymaniu i wyborze abstraktów na które czekamy do 16.02.2014r.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10