Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Między magią a religią. Sacrum w twórczości Tolkiena

Między magią a religią. Sacrum w twórczości Tolkiena - Konwenty Południowe
Data:
29.03.2014 - 30.03.2014
Adres:
Kraków, ul. Rajska 12 (Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (wejście od ulicy Szujskiego)), ul. Rajska 1 (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie (budynek główny) sala 53)
Kategoria:
Fantastyka
Linki:
Dodaj do:

Cena:
Ocena:
0/10
Opis:

Ta niezwykła konferencja ma odbyć się w Krakowie i organizowana jest przez koło naukowe studentów religioznawstwa UJ ;-). Poniżej opis od nich: Koło Naukowe Studentów Religioznawstwa UJ organizuje ogólnopolską konferencję studencko – doktorancką "Między magią a religią. Sacrum w twórczości Tolkiena”, która odbędzie się 29,30 marca 2014 roku w Krakowie. Opiekunem naukowym konferencji jest prof. Andrzej Szyjewski. Głównym celem konferencji jest spojrzenie na twórczość J.R.R Tolkiena z perspektywy religioznawczej. Na podstawie analizy jego dzieł chcielibyśmy pochylić się nad następującymi zagadnieniami: - inspiracje mitologiami, religiami, podaniami ludowymi - narracja i konstrukcja mitu - koncepcje istot boskich w dziełach Tolkiena (teologia/ filozofia religii w dziełach Tolkiena) - magia a religia - chrześcijańskie interpretacje twórczości Tolkiena - biografia autora i jej wpływ na obraz religii w świecie przedstawionym Przykładowe, godne omówienia problemy: - Rola kapłana/przewodnika w dziełach J.R.R Tolkiena - Kalevala a Silmarillion - Praca naukowa Tolkiena a obraz religii w jego dziełach - Geneza zła w świecie Tolkiena - Boskie pochodzenie władzy w dziełach Tolkiena - Zjawisko Deus otiosus w Silmarillionie Dokładny program pojawi się po otrzymaniu i wyborze abstraktów na które czekamy do 16.02.2014r.

Na tym wydarzeniu spotkasz: