Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Goblikon 2014

Goblikon 2014 - Konwenty Południowe
Data:
15.08.2014 - 17.08.2014
Adres:
Racibórz, ul. Zamkowa 1 (Zespół Szkół Mechanicznych)
Kategoria:
Fantastyka
Linki:
Dodaj do:

Cena:
Ocena:
0/10
Opis:
Goblikon jest raciborskim konwentem z historią sięgającą roku 2003, kiedy to miała miejsce pierwsza edycja. Natchnieniem dla przyjęcia za motyw przewodni fantastycznej rasy goblinów było opowiadanie Jerzego Rzymowskiego “Grieg”. Główną grupę uczestników imprezy stanowi młodzież licealna oraz studenci. Na każdą edycję przybywa ponad 100 konwentowiczów co sprawia, że konwent ma specyficzny, kameralny charakter.
Na konwencie gościło wielu pisarzy z nurtu literatury fantastycznej. Do tej pory konwent uświetnili swoją obecnością: Piotr Cholewa, Jakub Ćwiek, Eugeniusz Dębski, Witold Jabłoński, Jacek Komuda, Feliks W. Kres, Krzysztof Papierkowski, Robert Pilch, Andrzej Pilipiuk, Marcin Przybyłek, Jerzy Rzymowski, Ignacy Trzewiczek oraz Miroslav Žamboch. Co roku uczestnicy konwentu mają okazję wziąć udział w ponad 150 godzinach programu. Odbywa się mnóstwo prelekcji o tematyce historyczno-kulturalnej i związanej z fantastyką oraz RPG, liczne konkursy wiedzy oraz zręcznościowe, turnieje gier karcianych, planszowych i fabularnych. Nie brakuje także LARPów i sesji RPG. Na konwencie gościły wydawnictwa, sklepy oraz bractwo rycerskie; odbywały się również pokazy fireshow.

Od kilku lat konwent przygotowywany jest w różnych konwencjach tematycznych, niekoniecznie związanych z fantastyką. W tym roku Goblikon nie będzie miał jednak określonej konwencji, aby skupić się na urodzinach konwentu i związanych z tym atrakcjami

Konwent organizowany jest pod patronatem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Na tym wydarzeniu spotkasz: