Goblikon 2014

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Goblikon 2014. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Goblikon 2014 - Konwenty Południowe
Fantastyka
Kategoria
15.08.2014 - 17.08.2014
Data
brak danychbrak danych
Przewidywana liczba uczestników
Racibórz, ul. Zamkowa 1 (Zespół Szkół Mechanicznych)
Adres
Opis:
Goblikon jest raciborskim konwentem z historią sięgającą roku 2003, kiedy to miała miejsce pierwsza edycja. Natchnieniem dla przyjęcia za motyw przewodni fantastycznej rasy goblinów było opowiadanie Jerzego Rzymowskiego “Grieg”. Główną grupę uczestników imprezy stanowi młodzież licealna oraz studenci. Na każdą edycję przybywa ponad 100 konwentowiczów co sprawia, że konwent ma specyficzny, kameralny charakter.
Na konwencie gościło wielu pisarzy z nurtu literatury fantastycznej. Do tej pory konwent uświetnili swoją obecnością: Piotr Cholewa, Jakub Ćwiek, Eugeniusz Dębski, Witold Jabłoński, Jacek Komuda, Feliks W. Kres, Krzysztof Papierkowski, Robert Pilch, Andrzej Pilipiuk, Marcin Przybyłek, Jerzy Rzymowski, Ignacy Trzewiczek oraz Miroslav Žamboch. Co roku uczestnicy konwentu mają okazję wziąć udział w ponad 150 godzinach programu. Odbywa się mnóstwo prelekcji o tematyce historyczno-kulturalnej i związanej z fantastyką oraz RPG, liczne konkursy wiedzy oraz zręcznościowe, turnieje gier karcianych, planszowych i fabularnych. Nie brakuje także LARPów i sesji RPG. Na konwencie gościły wydawnictwa, sklepy oraz bractwo rycerskie; odbywały się również pokazy fireshow.
Od kilku lat konwent przygotowywany jest w różnych konwencjach tematycznych, niekoniecznie związanych z fantastyką. W tym roku Goblikon nie będzie miał jednak określonej konwencji, aby skupić się na urodzinach konwentu i związanych z tym atrakcjami
Konwent organizowany jest pod patronatem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.
Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10