Piascon 2014

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Piascon 2014. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Piascon 2014 - Konwenty Południowe
To wydarzenie się już odbyło, sprawdź nasze relacje:
Manga & Anime
Kategoria
20.09.2014
Data
brak danychbrak danych
Przewidywana liczba uczestników
Piaski, ul. Piaski 83 (Zespół Placówek Oświatowych)
Adres

Na tym wydarzeniu spotkasz:

Opis:

Piascon to rodzinne wydarzenie, które łączy w sobie wiele wydawałoby się odmiennych rozrywek. Mając doświadczenie przy organizacji różnego typu wydarzeń obraliśmy formułę, która jest atrakcyjna dla każdego - opiera się ona na grach oraz japońskiej kulturze.

Podczas imprezy będzie można obcować się z dziesiątkami gier planszowych. Mniej doświadczeni będą mogli na spokojnie zgłębiać ich zasady, ci bardziej wkręceni natomiast będą mieć możliwość wzięcia udziału w turniejach.

Miłośnicy rozrywki elektronicznej będą mieć natomiast niecodzienną możliwość obcowania ze sprzętem, który aż kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu był obiektem marzeń. Będzie to możliwe dzięki ekspozycji kilkunastu stanowisk retro ze sprzętem takich marek jak Amiga, Atari, Nintendo czy ZX Spectrum. Odbędą się także zawody w kultowe gry z ubiegłego wieku. Dodatkowo powstanie strefa gier muzycznych gdzie będzie można znaleźć: DDR, Karaoke czy bębenki do Gamecuba.

Japonia jest krajem, który z racji swojej inności fascynuje. Na Piasconie obędzie się sporo atrakcji mających na celu jej fenomenu - prelegenci opowiadać będą głównie o kulturze (zwłaszcza popularnej).

Piascon jest prawdopodobnie najmniejszym w Polsce konwentem miłośników japońskiej kultury, przyjdź i zobacz jak wygląda nasz konwent z niepowtarzalną atmosferą!

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10