Festival of Art and Independent Games LAG

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Festival of Art and Independent Games LAG. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Festival of Art and Independent Games LAG - Konwenty Południowe
Gry/E-Sport
Kategoria
12.06.2018 - 13.06.2018
Data
brak danychbrak danych
Przewidywana liczba uczestników
Cieszyn, ul. Bielska 82 (Uniwersytet Śląski w Cieszynie)
Adres
Bilety:

Bezpłatny

Opis:

Festival of Art and Independent Games LAG zwany także Letnią Akademią Gier zaplanowano na cztery lata – od października 2015 do września 2019 roku. Co roku na uniwersytetach w Cieszynie, Trnavie i Ostravie oraz na terenie tych miast organizowanych jest pięć wydarzeń gromadzących wszystkich zainteresowanych procesem tworzenia gier. Są to:
1. Konkurs LAG ARENA – międzynarodowy konkurs na koncepcje i projekt gry.
2. Warsztaty LAG GAME JAM– międzynarodowe, pięciodniowe warsztaty (game jam) dla osób studiujących na kierunkach i specjalnościach związanych z projektowaniem gier na uniwersytetach biorących udział w projekcie, a także najlepszych uczniów szkół średnich biorących udział w konkursie LAG Arena.
3. LAG EDU– międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów związanych z rynkiem gier, nowych mediów i sztuk wizualnych.
4. LAG FESTIVAL– festiwal gier obejmujący jednodniową prezentacje gier niezależnych dla szerokiej publiczności.
5. Koncerty LAG MUSIC– dwa wieczorne koncerty, które stanowią zwieńczenie Festiwalu. Pierwszy koncert zawsze prezentuje muzykę elektroniczną związaną z tematyką gier i nowych mediów, np. ścieżki dźwiękowe kultowych gier, VJ-ów, artystów scen niezależnych.

 

 

 

Ponadto w poszczególnych edycjach LAG Festival organizowane są także spotkania dla miłośników gier (LAG PLAY) a także spotkania, wystawy z udziałem przedstawicieli branży gier.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10