Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Festival of Art and Independent Games LAG

Festival of Art and Independent Games LAG - Konwenty Południowe
Data:
12.06.2018 - 13.06.2018
Adres:
Cieszyn, ul. Bielska 82 (Uniwersytet Śląski w Cieszynie)
Kategoria:
Gry/E-Sport
Linki:
Dodaj do:

Cena:

Bezpłatny

Ocena:
0/10
Opis:

Festival of Art and Independent Games LAG zwany także Letnią Akademią Gier zaplanowano na cztery lata – od października 2015 do września 2019 roku. Co roku na uniwersytetach w Cieszynie, Trnavie i Ostravie oraz na terenie tych miast organizowanych jest pięć wydarzeń gromadzących wszystkich zainteresowanych procesem tworzenia gier. Są to:
1. Konkurs LAG ARENA – międzynarodowy konkurs na koncepcje i projekt gry.
2. Warsztaty LAG GAME JAM– międzynarodowe, pięciodniowe warsztaty (game jam) dla osób studiujących na kierunkach i specjalnościach związanych z projektowaniem gier na uniwersytetach biorących udział w projekcie, a także najlepszych uczniów szkół średnich biorących udział w konkursie LAG Arena.
3. LAG EDU– międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów związanych z rynkiem gier, nowych mediów i sztuk wizualnych.
4. LAG FESTIVAL– festiwal gier obejmujący jednodniową prezentacje gier niezależnych dla szerokiej publiczności.
5. Koncerty LAG MUSIC– dwa wieczorne koncerty, które stanowią zwieńczenie Festiwalu. Pierwszy koncert zawsze prezentuje muzykę elektroniczną związaną z tematyką gier i nowych mediów, np. ścieżki dźwiękowe kultowych gier, VJ-ów, artystów scen niezależnych.


 


Ponadto w poszczególnych edycjach LAG Festival organizowane są także spotkania dla miłośników gier (LAG PLAY) a także spotkania, wystawy z udziałem przedstawicieli branży gier.

Na tym wydarzeniu spotkasz: