Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Polcon 2019

Polcon 2019 - Konwenty Południowe
Data:
08.08.2019 - 11.08.2019
Adres:
Białystok, Konstantego Ciołkowskiego 1 (Kampus Uniwersytetu w Białymstoku)
Kategoria:
Fantastyka
Linki:
Dodaj do:

Cena:

Akredytacja Pełna I (do 30.06.2019 23:59) wynosi 50zł
Akredytacja Pełna II (od 01.07.2019 do 06.08.2019) wynosi 80zł
Akredytacja Pełna III – tylko na miejscu wynosi 100zł
Akredytacja Wspierająca (do 06.08.2019) wynosi 20zł

Przewidywana liczba uczestników:
1000-2000
Ocena:
0/10
Opis:

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon to nazwa zarezerwowana dla jednego spotkania fantastów w roku. Pierwsza tego typu ogólnodostępna impreza odbyła się w październiku 1985 roku w Błażejewku pod Poznaniem, a organizatorem był poznański klub Orbita. W tamtym czasie kluby wspólnie ułożyły regulamin Polconu, jako dorocznego święta klubów i miłośników fantastyki. Konwent ten zawsze był wyznacznikiem współpracy między klubami w całej Polsce, gdyż mimo że główny ciężar organizacji spotkania spoczywa na jednym klubie, to przy programie i oprawie imprezy pomagają inne kluby.

Program tego najważniejszego z polskich konwentów jest zawsze bardzo bogaty. Podczas czterech dni trwania imprezy odbywają się spotkania z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki, pokazy filmowe, gry fabularne, dyskusje panelowe, konkursy i zabawy, promocja książek i gier fantastycznych, wystawy grafik i malarstwa SF oraz wiele innych atrakcji. Jednym z głównych punktów programu Polconu, obok spotkań z gośćmi honorowymi, jest oczywiście wręczenie Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jeśli tylko to możliwe, organizatorzy konwentu zapraszają też znanych pisarzy zagranicznych. Oprawę Polconu stanowi informator konwentowy, zawierający program spotkania oraz liczne informacje o zaproszonych gościach, prezentowanych filmach czy nawet krótkie formy literackie.

Na tym wydarzeniu spotkasz:

Konwenty Południowe