Gdańskie Targi Książki 2019

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Gdańskie Targi Książki 2019. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Gdańskie Targi Książki 2019 - Konwenty Południowe
Książki
Kategoria
29.03.2019 - 31.03.2019
Data
2000-50002000-5000
Przewidywana liczba uczestników
Gdańsk, ul. Ołowianka 1 (Polska Filharmonia Bałtycka)
Adres
Bilety:

Piątek: Wstęp bezpłatny
Sobota-Niedziela: Wstęp 5zł (uczniowie i seniorzy wstęp bezpłatny)

Opis:

Podczas drugiej edycji Gdańskich Targów Książki zaprezentuje się 80 wydawnictw z całej Polski. Pragniemy przedstawić zróżnicowane spektrum literatury – od głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów po debiutantów. Od prozy, przez poezję, książki popularno-naukowe, aż po coraz prężniej rozwijającą się literaturę dziecięcą czy książki artystyczne. Zaprosimy najlepsze polskie wydawnictwa, nazwiska liczące się w świecie literatury, przeprowadzimy ważne spotkania i debaty wokół nowości wydawniczych, zorganizujemy tematyczne wystawy oraz warsztaty popularyzujące estetykę i projektowanie książek. Chcemy gościć uznane i rozpoznawalne marki, ale też prężne niezależne wydawnictwa, którym nie udało się pojawić podczas pierwszej edycji targów. Zależy nam, żeby ta edycja przyciągnęła jeszcze więcej miłośników literatury i przyczyniła się do promocji czytelnictwa w Polsce.

W tym roku po raz pierwszy na targi zapraszamy gościa honorowego, którym będzie Islandia. Związki pomiędzy Polską a tym krajem z roku na rok są coraz bardziej intensywne. Chcemy zaprosić kilku czołowych islandzkich pisarzy i pisarek, poetów i poetek aby przybliżyć mieszkańcom Pomorza literaturę islandzką.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10