Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Dokładnie 99 dni zostało do szóstej edycji wydarzenia znanego szerzej jako Zombie LARP (18-20 sierpnia). Zanim jednak wyruszycie do Miękini, warto dobrze rozeznać się w sytuacji, a w tym z pewnością pomoże Wam plan imprezy, z którym możecie zapoznać się poniżej.

Czwartek (Before day):
12:00-19:00 Akredytacja.
20:00 Karaoke.
20:00 Larp "Schronienie"
22:00 American Zombie Party (w tym roku z basenem).
 
Piątek:
10:00 - 15:00 Akredytacja.
10:00 Jugger.
12:00 Konkurs Wiedzy o Zombie Larpie.
13:00 Konkurs Zombie charakteryzacji.
14:00 Prelekcja Mechaniczna.
15:00 Gra główna.
22:00 Konkurs alkochłonności i koordynacji wzrokowo ruchowej imienia posła Giertycha.
22:00 Larp "Wszystkie Zombie Prezydenta".
23:00 Konkurs wyjców do księżyca Tigera.
 
Sobota:
09:00 Rekonstrukcja Bitwy o Nowy Nowy Jork (Szczylanka ASG).
10:00 Konkurs "Jaka to melodia".
15:00 Gra główna.
22:00 Grand Prix o tytuł Największego Hardcora fandomu. 
23:00 Dancing bez rozumu i godności z Didżejem Jego Mać (aka Lightstick Party).
00:00 Larp "K2".
 
Niedziela:
10:00 Turniej strzelecki.
10:00 Turniej gry karcianej Munchkin.
12:00 Podsumowanie i Rozdanie nagród.
 
Oczywiście plan może jeszcze ulec zmianie.
 

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.