Pyrkon co roku przyciąga masę uczestników, między innymi dzięki swoim strefom programowym. Każdy bowiem może znaleźć tutaj coś interesującego, nieważne czy jest to manga i anime, nauka, LEGO czy fantastyczne zwierzaki. W tym roku do grona stref dołączy jeszcze jedna - strefa Tattoo i Body Art! Co w niej znajdziecie?

Co łączy skład szamponu, kaczki i elektrowstrząsy? YouTubowy kanał „Uwaga! Naukowy Bełkot”! Prowadzi go Dawid Myśliwiec, doktor chemii, który z pasją opowiada o naukowym podejściu do różnych ciekawych tematów. Z jego filmików możecie dowiedzieć się, w jaki sposób działają clickbaity (tak jak ten w tytule!), jak wyglądały początki anestezji i jak głosują bakterie – „Naukowy Bełkot” nie boi się poruszyć żadnych wątków. Szczególnie tych, o których często mamy błędne przekonania. Misją kanału jest w końcu rozpowszechnianie wiedzy!

Dni Fantastyki we Wrocławiu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Impreza odbywa się od 10 lat, przyciągając fanów fantastyki i nie tylko! Motywem tegorocznej edycji jest „Podróż w nieznane”. Pokazy, warsztaty, spotkania z autorami, koncerty, planszówki i cosplay... wszystko to w pięknej scenerii OPT Zamku w Leśnicy. Jednak nie w tym roku! Organizatorzy właśnie poinformowali o zmianie lokalizacji Dni Fantastyki 2024!

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być osobą niewidzącą? Jak zrobić zakupy, ugotować obiad, czy iść na spacer? Osoby niewidzące i słabowidzące walczą z takim wyzwaniem codziennie! Na tegorocznym Pyrkonie będziecie mieli szansę poznać ich świat, świat który odbiera się wszystkimi zmysłami... z wyjątkiem wzroku!

Średniowieczne fantasy, polityczne zagrywki, przygody i trochę magii...  Fantazjada to gra terenowa z długą historią. Po sześcioletniej przerwie wydarzenie do życia postanowiło przywrócić Stowarzyszenie Silesian Games. Teraz jednak to, czy Fantazjada 2024 się odbędzie, stanęło pod znakiem zapytania!

Babymetal to zespół, który dokonał czegoś wyjątkowego – połączył kawaii i metal, zdobywając serca fanów na całym świecie! Suzuka Nakamoto, Momoko Okazaki i Moa Kikuchi wystąpiły już w Polsce w zeszłym roku jako support zespołu Sabaton. Koncert cieszył się takim powodzeniem, że zespół wybierze się do Polski w 2024 roku – tym razem jako headliner!

Festiwal fantastyki Pyrkon 2024 już nie raz zadziwiał nas swoimi fantastycznymi (i nie tylko) atrakcjami. Podczas wydarzenia znajdziemy strefę gamingową, blok mangowy, kilka scen z koncertami i spotkaniami oraz strefę dziecięcą, gdzie policjantka – Małgorzata Sokołowska – opowie o swojej pracy najmłodszym uczestnikom festiwalu.

Przed nami druga edycja zachodniopomorskiego Mizukonu, który odbędzie się w Przecławiu. I chociaż konwent odbędzie się dopiero za niecałe pół roku, już poznaliśmy pierwszych gości – i to nie byle jakich!

Na mizukonowej scenie zagra zespół Yomi, który przyjedzie do Przecławia aż z Łotwy. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać o starożytnej historii, chwalebnych bitwach i mitycznych bohaterach w dźwiękach muzyki łączącej ze sobą japoński folk i cięższe, metalowe brzmienia.Banner Mizukonu

Tegoroczny festiwal fantastyki FALKON (nie mylić z Falconem 2.0, który niedawno został odwołany po raz drugi) w opinii publicznej nie należał do najbardziej udanych. Zarówno na Facebooku, jak i Discordzie i innych mediach społecznościowych możemy przeczytać komentarze niezadowolonych uczestników.

Czasu do koncertu Anime Symphony zostało już niewiele. To dla Was ostatni moment, aby zaplanować wyjazd do Krakowa. Wydarzenie odbędzie się 22 marca 2024 w Centrum Kongresowym ICE. Jakie utwory znajdują się w repertuarze?

Podobne artykuły