Obecny łódzki weekend został wzbogacony o kolejne wspaniałe wydarzenie na pograniczu światów sztuki wizualnej, rozrywki i technologii. Możemy bowiem z przyjemnością poinformować, że zawita tam niesamowita wystawa genialnego grafika, fotografa, architekta i gracza, którym bez wątpienia jest Rafał Szrajber. PHOTOmodeBOOK jest wystawą fotograficzną o nietypowej specyfice. W swoim dziele autor wykorzystał bowiem krajobrazy, które spotkać możemy na ekranie naszych komputerów.

Odsłony: 28

Prosimy przyznać się bez bicia: czy naprawdę myśleliście, że Gliwickie Dni Fantastyki 2022 mogłyby odbyć się bez Konkursu Cosplay? Oczywiście, że nie ma takiej opcji!

Wszyscy cosplayerzy — i nie tylko — prosimy o uwagę! Na wydarzeniu odbędzie się Konkurs Cosplay oraz Junior Cosplay Show. Cosplaye w dłoń i czym prędzej zgłaszajcie swoje stroje, a spóźnialskich zachęcamy do złapania za igły. Pochwalcie się nam swoją kreatywnością i aktorstwem. Jesteśmy ciekawi Waszej twórczości i spragnieni nowości!

Odsłony: 51

Wielu z Was pytało o dalsze losy AnimeConu 2022. Pytania te wynikały z dwóch istotnych kwestii — pierwszą jest brak jakichkolwiek informacji ze strony organizatorów (poza całkiem niedawno opublikowanym postem o „ładowaniu się” imprezy oraz wczorajszej informacji, że już dziś dostaniemy szczegóły), drugą zaś przypominamy nieco dalej. Zgodnie z obietnicą organizator poinformował nas o nowej dacie oraz miejscu.

Odsłony: 97

Zapowiada się, że przełom stycznia i lutego nadchodzącego roku to będą najgorętsze dni katowickiej zimy. Właśnie wtedy odbędą się finały rozgrywek międzynarodowych mistrzostw świata Intel Extreme Masters 2023 – wymarzone miejsce zmagań wszystkich zawodowych graczy „CS:GO” i „StarCraft II”. Tym razem legendarny Spodek zostanie „zasiedlony” tysiącami fanów słynnego FPS-a w weekend od 10 do 12 lutego, a same eliminacje będą trwały już od 31 styczniaDo oglądania rozgrywek kultowego RTS-a przewidziano zaś w ten sam weekend Międzynarodowe Centrum Kongresowe sąsiadujące ze Spodkiem.

Odsłony: 76

Copernicon tuż tuż, a my poznajemy kolejnych gości i coraz więcej atrakcji – swoją obecność potwierdził między innymi zespół Jeremiah Kane. Poznańska grupa tworzy muzykę łączącą w sobie synthwave, darksynth i metal. Nawiązują do kultury azjatyckiej i wyścigów, a w ich brzmieniach można usłyszeć soundtracki z gier retro. Pojawiali się już na Castle Party, a na koncie mają dwa albumy, jeden minialbum oraz parę singli.

W trakcie Coperniconu koncert odbędzie się w sobotę o 20:00 w klubie NRD.

Banner Coperniconu 2022

Odsłony: 64

Jak to mówią - za darmo to dobra cena. I tym właśnie kierowali się organizatorzy Śląskiego Dnia Fantastyki, którzy swój event uczynili darmowym. Widzimy się już 1 października w Katowicach! Musicie jednak pamiętać, że wstęp jest limitowany, więc żeby zapewnić sobie uczestnictwo, należy wypełnić ten formularz.

Jeżeli już zapłaciliście za swoje akredytacje - nic straconego. Na dniach powinniście dostać wiadomości e-mail od organizatorów, więc sprawdzajcie skrzynki odbiorcze, włącznie ze spamem!

Baner Śląskich Dni Fantastyki

Odsłony: 60

Ostatni festiwal fantastyki Falkon w Lublinie odbył się w 2019 roku. Przez jakiś czas nie mieliśmy informacji o dalszych losach wydarzenia organizowanego przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” – aż do momentu, kiedy konwentowy świat obiegła wieść o nieprawidłowościach związanych z wydatkowaniem środków publicznych udzielonych organizatorom z budżetu miasta.

Odsłony: 351

Copernicon zbliża się coraz większymi krokami. Równie szybko powiększa się lista zaproszonych gości! Do Pauliny Łopatniuk, Dwóch Typów Podcast czy Jarosława Boberka dołączył Krzysztof M. Maj – znany głównie ze swojego kanału na YouTubie, na którym prowadzi streamy z gier oraz vlogi o (pop)kulturze i literaturze. Zawodowo wykłada na Wydziale Humanistycznym w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie opowiada o fantastyce, światotwórstwie i projektowaniu gier wideo. Jest autorem dwóch książek: „Allotopie” oraz „Światotwórstwo w fantastyce”.

Banner Coperniconu 2022

Odsłony: 70

Organizatorzy Coperniconu obwieszczają nowe środki bezpieczeństwa, jakie zostaną podjęte podczas tegorocznej edycji wydarzenia, która odbędzie się za niecałe dwa tygodnie - 16-18 września 2022 roku.

Podczas akredytowania każdy uczestnik będzie musiał okazać dokument tożsamości zawierający zdjęcie. Ponadto każdy otrzyma identyfikator oraz standardową opaskę, którą możemy znać z innych konwentów. Tylko uczestnicy posiadający oba te przedmioty będą uprawnieni do przebywania na terenie festiwalu. Do tego momentu wszystko jest jasne i, wydawałoby się, standardowe. Odstępstwo stanowi następny punkt, który zacytujemy z oryginalnego komunikatu z fanpage'a organizatorów:

Odsłony: 238

Atmosfera w Suwałkach zapowiada się bardziej pogodną niż zwykle, a to dzięki rozpisanemu programowi tegorocznej Mroźnej Bramy. Pierwszy weekend września przynosi ze sobą atrakcje, którymi zadowoli się każdy fan karcianek, LARP-ów czy konkursów!

Ci pierwsi mają szansę poznać podstawy „Magic The Gathering”, a kiedy już rozegrają swoje pierwsze partie, mogą zmierzyć się w turnieju „Prerelease” – najświeższego dodatku do „Dominaria United”.

Odsłony: 75