Dla wielu uczestników AnimeCon był miejscem pełnym pozytywnej energii i wyjątkowych atrakcji. Pierwotnie wydarzenie zostało zaplanowane na weekend 26 i 27 października 2024. Niedawno jednak Fundacja Ikigai ogłosiła, że edycja AnimeCon Halloween 2024 się nie odbędzie.

Jeszcze dobrze nie skończył się jeden z największych konwentów o tematyce popkultury japońskiej w Polsce, a już pojawiły się wieści, które szerokim echem rozeszły się w środowisku konwentowym i social mediach. Mowa oczywiście o Magnificonie Expo 2024. Początkowe informacje mówiły o tym, że jeden z wystawców na konwencie dodał tzw. pigułkę gwałtu do butelki wody uczestniczki, a ta otarła się o śmierć, ponieważ w wyniku reakcji z innymi lekami, które brała, wywołało to niebezpieczną sytuację zdrowotną. Wprost też powiedziano, że sprawca działał z premedytacją i zamierzał użyć pigułki zgodnie z przeznaczeniem. Dodatkowo padły oskarżenia o próbę zamiecenia całej sytuacji pod dywan przez organizatorów konwentu, czyli firmę MiOhi. A jakie są fakty?

Do Pyrkonu 2024 pozostał już tylko miesiąc – konwent odbędzie się w Poznaniu w dniach od 14 do 16 czerwca. Program tegorocznego Pyrkonu naprawdę robi wrażenie! Prelekcje, konkursy, LARP-y – wszystko, czego moglibyście oczekiwać na popkulturowym konwencie. Oczywiście nie sposób wymienić tutaj wszystkich atrakcji, dlatego też wybraliśmy najciekawsze punkty programu z każdej strefy!

Tegoroczny Pyrkon zaskakuje rozmachem – jeszcze niedawno mówiliśmy o stworzeniu nowej strefy z tatuażami, a organizatorzy już ogłosili, że wśród gości strefy gamingowej pojawi się pewna znana z Youtube paczka chłopaków. O kogo może chodzić?

Mizukon 2024 będzie wyjątkowo muzyczny! Po pierwszej edycji konwentu mangi i anime w zeszłym roku organizatorzy dokładają starań, by tegoroczna edycja była jeszcze lepsza i bardziej dopracowana. Powoli poznajemy gości, którzy pojawią się na Mizukonie 2024 – na konwencie zespół Yomi zagra japoński folk metalowy. Pojawi się także australijska artystka Lele i Jeremiah Kane, zespół grający elektroniczny metal. Wiemy już, kogo jeszcze zobaczymy podczas tegorocznego konwentu w Przecławiu!

Połączenie K-popu i metalu może wydawać się dziwne, ale ten zespół niezwykłą kombinacją gatunków zdobył popularność! Na krakowskim Ryuconie 2024 pojawi się SYNSNAKE! Co o nich wiemy?

Pyrkon co roku przyciąga masę uczestników, między innymi dzięki swoim strefom programowym. Każdy bowiem może znaleźć tutaj coś interesującego, nieważne, czy jest to manga i anime, nauka, LEGO czy fantastyczne zwierzaki. W tym roku do grona stref dołączy jeszcze jedna – strefa Tattoo & Body Art! Co w niej znajdziecie?

Co łączy skład szamponu, kaczki i elektrowstrząsy? YouTubowy kanał „Uwaga! Naukowy Bełkot”! Prowadzi go Dawid Myśliwiec, doktor chemii, który z pasją opowiada o naukowym podejściu do różnych ciekawych tematów. Z jego filmików możecie dowiedzieć się, w jaki sposób działają clickbaity (tak jak ten w tytule!), jak wyglądały początki anestezji i jak głosują bakterie – „Naukowy Bełkot” nie boi się poruszyć żadnych wątków. Szczególnie tych, o których często mamy błędne przekonania. Misją kanału jest w końcu rozpowszechnianie wiedzy!

Dni Fantastyki we Wrocławiu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Impreza odbywa się od 10 lat, przyciągając fanów fantastyki i nie tylko! Motywem tegorocznej edycji jest „Podróż w nieznane”. Pokazy, warsztaty, spotkania z autorami, koncerty, planszówki i cosplay... wszystko to w pięknej scenerii OPT Zamku w Leśnicy. Jednak nie w tym roku! Organizatorzy właśnie poinformowali o zmianie lokalizacji Dni Fantastyki 2024!

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być osobą niewidzącą? Jak zrobić zakupy, ugotować obiad, czy iść na spacer? Osoby niewidzące i słabowidzące walczą z takim wyzwaniem codziennie! Na tegorocznym Pyrkonie będziecie mieli szansę poznać ich świat, świat który odbiera się wszystkimi zmysłami... z wyjątkiem wzroku!

Podobne artykuły