Chcesz zareklamować swój sklep, stoisko czy działalność handmade na łamach największego w Polsce serwisu informacyjnego o konwentach? To jest możliwe! Formę współpracy możemy dostosować pod personalne potrzeby współpracującego z nami podmiotu, tak żeby obie strony były zadowolone.

Co możesz zyskać?

Przede wszystkim widoczność w grupie docelowej młodych ludzi - 15-35 lat. Jest to więc idealne miejsce by zwiększyć rozpoznawalność swojej marki i produktów, a tym samym zwiększyć sprzedaż.

Kolejną korzyścią jest wskazanie potencjalnym zainteresowanym, na jakich konwentach będzie można spotkać Twoją działalność, co pomoże dotrzeć do osób, które wybierają się na dane wydarzenie.

Zyskujesz także prestiż ze współpracy z nami i zaangażowanie naszych odbiorców co udowodniły dotychczasowe współprace.

Jakie formy współpracy są dostępne?

Podstawową formą współpracy jest umieszczenie płatnych banerów reklamowych i artykułów sponsorowanych na łamach serwisu Konwenty Południowe. Ta forma reklamy zwiększa widoczność i rozpoznawalność marki, a dobrze zaprojektowany baner czy odpowiednio napisany artykuł realnie przekłada się na przejścia do Twojej strony Internetowej czy profilu sprzedażowego.

Oferujemy też stałe współprace polegające na umieszczaniu podlinkowanego logo partnera w podstronach konkretnych konwentów, w sekcji „Na tym konwencie spotkasz”. Jesteśmy też otwarci na współprace w obrębie serwera Discord, gdzie można zbudować zaangażowaną grupę odbiorców. Tego typu współprace omawiane są indywidualnie.

Jesteśmy także otwarci na inne formy współpracy, potrafimy być bardzo elastyczni w tej kwestii.

Jak zacząć współpracę?

Skontaktuj się z nami na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przedstaw nam swoją działalność, powiedz co chcesz osiągnąć i ewentualnie dodaj informację, w jakiej formie chcesz z nami współpracować, a my podpowiemy co warto z nami robić by osiągnąć cel.

Obecnie współpracujemy:

geijutsu logoGeijutsu

Od lat zajmuję się mangowym rysunkiem akwarelowym i graficznym, głównie tworząc autorskie rysunki ze swoimi postaciami! Od niedawna zaczęłam wystawiać się na konwentach i możecie znaleźć u mnie gadżety z oryginalnymi pracami, ale także z Waszych ulubionych serii anime czy gier! Breloczki, pocztówki, naklejki, przypinki, ręcznie robione kolczyki, a przede wszystkim żabolowe misie z juicy pupciami, berety i zakładki magnetyczne ze ślicznym juicy tyłem, to jest coś, co u mnie znajdziecie! Także... mam nadzieję, że do zobaczenia!

§ 1 POJĘCIA

Ilekroć w niniejszym Regulaminie stosuje się poniższe określenia i definicje, należy je rozumieć jak następuje:
Regulamin - niniejszy "Regulamin użytkownika portalu Konwenty Południowe", określający zasady świadczenia usług przez redakcję Konwenty Południowe drogą elektroniczną na rzecz Użytkowników.
Portal - Portal w domenie internetowej konwenty-poludniowe.pl oraz w domenie konwenty.com.pl - w tym strony internetowe, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne oraz pliki cyfrowe zawierające teksty, materiały fotograficzne, materiały audiowizualne, materiały multimedialne, grafiki i inny kontent.
Konto Użytkownika - funkcjonalność umożliwiająca dostęp do usług świadczonych w ramach portalu, wymienionych w Regulaminie.
Użytkownik - osoba korzystająca z Serwisu.
Nazwa Użytkownika - unikalna nazwa, wybierana przez użytkownika w Serwisie.

§ 2 REJESTRACJA

 1. Konto udostępniane jest przez Konwenty Południowe nieodpłatnie. W celu zawarcia umowy Użytkownik nie ponosi kosztów korzystania ze środka porozumiewania się na odległość wyższych, niż stosowane zwykle za korzystanie z tego środka porozumiewania się.
 2. Użytkownik uzyskuje możliwość korzystania z Konta w ramach Portalu:
  a) automatycznie po potwierdzeniu przez Użytkownika linku aktywacyjnego wysłanego przez Konwenty Południowe na adres e-mail Użytkownika, który to link aktywacyjny redakcja wyśle bezpośrednio po wysłaniu przez Użytkownika formularza rejestracyjnego dostępnego na Portalu;
  lub
  b) z chwilą pierwszego logowania pod warunkiem wyrażenia zgody dla Konwentów Południowyh na pobranie danych osobowych tj. emaila użytkownika z serwisu społecznościowego - w przypadku Użytkownika posiadającego konto w serwisie Facebook.
 3. Powiadomienia dotyczące korzystania z Konta oraz Portalu będą przesyłane na adres poczty elektronicznej będący identyfikatorem Konta, podany przez Użytkownika w formularzu rejestracyjnym.

§ 3 DANE OSOBOWE

 1. 1. Administratorem danych osobowych podanych w związku z założeniem Konta jest redakcja Konwenty Południowe z siedzibą w Krakowie, os. Wandy 23/14 31-907 Kraków. We wszystkich sprawach dotyczących danych osobowych można się kontaktować z naszym działem ochrony danych osobowych na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie na adres: Konwenty Południowe, os. Wandy 23/14 31-907 Kraków.
  Podane dane będą przetwarzane przede wszystkim:
  a) w celu założenia i obsługi Konta (w tym celu dane będą przetwarzane przez okres od dnia założenia Konta do dnia jego likwidacji lub żądania usunięcia danych);
  b) w razie wyrażenia zgody na przesyłanie informacji na podany adres e-mail - także w celu takiej wysyłki (w tym celu dane będą przetwarzane przez okres od dnia wyrażenia zgody do dnia jej cofnięcia lub zgłoszenia sprzeciwu lub żądania usunięcia danych). Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych do czasu jej cofnięcia.
 2. Podane dane osobowe mogą być także przetwarzane w celach analitycznych i statystycznych, w celach marketingowych (w tym profilowania) oraz w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony przed ewentualnymi roszczeniami - w tym celu dane będą przetwarzane przez okres do czasu zgłoszenia uzasadnionego sprzeciwu lub uzasadnionego żądania usunięcia danych lub do czasu usunięcia Konta.
 3. Każdemu przysługuje prawo do zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych:
  a) w celu marketingu bezpośredniego (w tym profilowania w tym celu);
  b) z przyczyn związanych z jego szczególną sytuacją (gdy dane są przetwarzane w celach wskazanych w ust. 2)
 4. Każdemu przysługuje także prawo: dostępu do treści danych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych.
  Każdemu przysługuje także prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych, gdy uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza prawo o ochronie danych osobowych.
 5. Podanie danych w zakresie adresu e-mail jest potrzebne dla założenia i obsługi Konta.
 6. Redakcja Konwenty Południowe nie przekazuje danych żadnym osobom, firmom ani podmiotom (poza niezbędnymi danymi wyłącznie do celów analityki strony - Google Analytics).

§ 4 ODPOWIEDZIALNOŚĆ UŻYTKOWNIKA

 1. Użytkownik jest zobowiązany do korzystania z Konta oraz z innych usług w Serwisie w sposób zgodny z obowiązującym prawem, normami społecznymi i obyczajowymi oraz postanowieniami Regulaminu. Wykorzystywanie Konta i innych usług Portalu przez Użytkownika z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa może wiązać się z poniesieniem odpowiedzialności cywilnej lub karnej. Na żądanie uprawnionych organów państwa, na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań, redakcja Konwenty Południowe przekazuje pozostające w jej posiadaniu dane Użytkowników Kont.
 2. Niedopuszczalne jest:
  a) umieszczanie w komentarzach pod artykułami treści propagujących przemoc, sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej lub z powodu braku wyznania czy orientacji seksualnej;
  b) umieszczanie w komentarzach pod artykułami treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe, naruszające ważny interes społeczny, a także zasady Netykiety;
  c) umieszczanie przez Użytkowników w komentarzach pod artykułami:
  - przekazów reklamowych,
  - materiałów chronionych prawem autorskim, do których rozpowszechniania Użytkownik nie jest uprawniony.
 3. Redakcja Konwenty Południowe zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w punkcie 2. niniejszego paragrafu, jak również prawo do blokowania możliwości zamieszczania komentarzy pod artykułami w stosunku do osób, które wielokrotnie naruszyły postanowienia punktu 2 niniejszego paragrafu. Konwenty Południowe umożliwią Użytkownikowi zajęcie stanowiska wobec realizacji uprawnienia, o którym mowa w niniejszym ustępie.
 4. Redakcja zastrzega, iż w przypadku, gdy wpis kwalifikujący się do usunięcia i usunięty na podstawie punktu 2 powyżej jest wpisem inicjującym dyskusję, po jego usunięciu wątek zainicjowany tym wpisem może być niedostępny, bez względu na treść pozostałych wpisów.
 5. Użytkownikom, którzy wielokrotnie naruszyli postanowienia punktu 2 niniejszego paragrafu, powołana przez Konwenty Południowe administracja Konta może zablokować możliwość zamieszczania komentarzy bezterminowo.
 6. Przestrzeń pod artykułami na Portalu jest miejscem, w którym możliwe jest prezentowanie różnych poglądów, tym samym polemika na każdy temat. Konwenty Południowe nie weryfikują zamieszczanych tam treści pod kątem ich prawdziwości i rzetelności.

§ 5 USUWANIE KONT

 1. Korzystanie z Konta przysługuje na czas nieoznaczony. Użytkownik może zażądać usunięcia Konta w każdym czasie bez podania przyczyny.
 2. Redakcja Konwenty Południowe jest uprawniona do usunięcia dowolnego konta bez podania przyczyny.
 3. Użytkownikowi przysługuje w każdym czasie prawo do zamknięcia założonego Konta, zaprzestania korzystania z usług, o których mowa w Regulaminie, oraz odstąpienia od umowy w zakresie korzystania z usług. Żądanie zamknięcia Konta oraz inną korespondencję dotyczącą zaprzestania korzystania z usług, o których mowa w Regulaminie, i odstąpienia od umowy w zakresie korzystania z usług prosimy nadsyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie na adres redakcji Konwenty Południowe (Konwenty Południowe, os. Wandy 23/14 31-907 Kraków).

§ 6 OGÓLNE WARUNKI UŻYTKOWANIA

 1. Pobieranie lub wykorzystywanie w jakikolwiek sposób danych i materiałów dostępnych na portalu Konwenty Południowe każdorazowo wymaga pisemnej zgody redakcji Konwenty Południowe. Niedozwolone jest również agregowanie i przetwarzanie danych i informacji dostępnych na portalu. W szczególności w celu dalszego ich udostępniania osobom trzecim czy w ramach innych portali czy serwisów zarówno w Internecie oraz poza nim.
 2. Niedozwolone jest używanie logotypu lub jego części pozwalającej na identyfikację, pełnego loga oraz nazwy portalu (Konwenty Południowe) bez zgody redakcji Konwenty Południowe.

Regulamin obowiązuje od dnia 25 maja 2018 roku

Kadra zarządzająca

 • Gerard "Alchelor" Vetnari Redaktor naczelny/Wydawca Gerard „Alchelor” Vetinari

Redaktorzy

 • Dominika "Karzeł-chan" Wrześniak Dominika „Karzeł-chan” Wrześniak
 • Anna "Wiła" Chaber Anna „Wiła” Strączyńska
 • Wiktoria "Wike" Zbróg Wiktoria „Wike” Zbróg

Reporterzy

 • Dominika "Karzeł-chan" Wrześniak Dominika „Karzeł-chan” Wrześniak
 • Waldemar "Torao" Krasnodębski Waldemar „Torao” Krasnodębski
 • Karolina "Nikkari" Miś Karolina „Nikkari” Miś
 • Szymon "Zotxonk" Surowiec Szymon „Zotxonk” Surowiec

Fotoreporterzy

 • Gac Gac
 • Marzena "Mavea" Surowiec Marzena „Mavea” Surowiec
 • Tobiasz "Jontek" Surowiec Tobiasz „Jontek” Surowiec
 • Waldemar "Torao" Krasnodębski Waldemar „Torao” Krasnodębski
 • Agnieszka "Vivianne" Kowalska Agnieszka „Vivianne” Kowalska
 • Natalia "Ryśka" Rychwalska Natalia „Ryśka” Rychwalska
 • Mikołaj "uwuStefan" Błaszczyk Mikołaj „uwuStefan” Błaszczyk
 • Michał "Orzecho" Dąbrowski Michał „Orzecho” Dąbrowski
 • Michał "Zoro" Jurkowski Michał „Zoro” Jurkowski

Wideoreporterzy

 • Tobiasz "Jontek" Surowiec Tobiasz „Jontek” Surowiec
 • Damian "Skillile" Pospieszałowski Damian „Skillile” Pospieszałowski
 • Mikołaj "uwuStefan" Błaszczyk Mikołaj „uwuStefan” Błaszczyk

Korektorzy

 • Alicja "Vyar" Podkalicka Alicja „Vyar” Podkalicka
 • Marzena "Mavea" Surowiec Marzena „Mavea” Surowiec
 • Dominika "Lizard" Żuchowska Dominika „Lizard” Żuchowska

Social media

 • Natalia "Ryśka" Rychwalska InstagramNatalia „Ryśka” Rychwalska

Dział techniczny

 • Mateusz "Knopers" Knop Redaktor Techniczny Mateusz „Knopers” Knop
 • Adam "NeroDidNothing" Zienkowicz Redaktor Techniczny Adam „NeroDidNothing” Zienkowicz 
 • Izabela "Geijutsu" Mańkowska GrafikIzabela „Geijutsu” Mańkowska
 • Samuel "SAMI" Jędrzejewski Redaktor TechnicznySamuel „SAMI” Jędrzejewski

Adres korespondencyjny redakcji:
Konwenty Południowe
os. Wandy 23/14
31-907 Kraków

Administrator Danych Osobowych

Administratorem Danych Osobowych przetwarzanych na portalu jest redakcja Konwenty Południowe z siedzibą w Krakowie, os. Wandy 23/14 31-907 Kraków.

Co to są Dane Osobowe i RODO

Dane osobowe/Dane: wszystkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej poprzez jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej, w tym nr IP urządzenia, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy oraz informacje gromadzone za pośrednictwem plików cookie lub innych podobnych technologii.

RODO: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Cel i podstawa do przetwarzania danych osobowych

W związku z korzystaniem z naszego Portalu zbieramy i przetwarzamy twoje dane osobowe. Poniżej znajdziesz szczegółowe zasady oraz cele przetwarzania twoich danych osobowych.

Twoje dane takie, jak adres IP lub inne identyfikatory oraz informacje gromadzone za pośrednictwem plików cookies lub innych podobnych technologii pozyskujemy, gdy odwiedzasz nasz Portal (także, jako użytkownik niezalogowany). Przetwarzamy je w następujących celach:

 1. W celu udostępniana treści gromadzonych w Serwisie – wówczas podstawą prawną przetwarzania jest nasz uzasadniony interes polegający na rozpowszechnianiu naszych treści (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO);
 2. W celach analitycznych i statystycznych – wówczas podstawą prawną przetwarzania jest nasz uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO), polegający na prowadzeniu analiz aktywności użytkowników, a także ich preferencji, w celu poprawy stosowanych funkcjonalności i świadczonych usług;
 3. W celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami – podstawą prawną przetwarzania jest nasz uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na ochronie naszych praw;
 4. Twoja aktywność w Serwisie, w tym twoje dane osobowe, są rejestrowane poprzez skrypty analityczne. Z tych danych korzystamy przede wszystkim w celach związanych ze świadczeniem naszych usług, w celach technicznych, administracyjnych, na potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa systemu informatycznego oraz zarządzania nim, a także w celach analitycznych i statystycznych. W powyższym zakresie podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest nasz uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Rejestracja na Portalu

Aby utworzyć konto na Portalu, jesteś proszony/a o podanie danych niezbędnych do utworzenia i obsługi konta tj. adresu e-mail oraz imienia lub wyrażenie zgody na pobranie tych danych z platformy Facebook. Ponadto, w celu ułatwienia obsługi, użytkownik może podać dodatkowe dane - takie dane można w każdym czasie usunąć. Podanie danych oznaczonych jako obowiązkowe jest wymagane w celu założenia i obsługi konta, a ich niepodanie skutkuje brakiem możliwości założenia konta. Podanie Nazwy Użytkownika, jest obowiązkowe.

W związku z założeniem i obsługą konta przetwarzamy twoje dane w następujących celach:

 1. W celu świadczenia usług związanych z prowadzeniem i obsługą konta w Portalu – podstawą prawną przetwarzania jest niezbędność przetwarzania do wykonania naszych działań (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO), a w zakresie danych podanych fakultatywnie – podstawą prawną przetwarzania jest zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO);
 2. W celach analitycznych i statystycznych – podstawą prawną przetwarzania jest nasz uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO), polegający na prowadzeniu analiz aktywności użytkowników na Portalu i sposobu korzystania z konta, a także ich preferencji, w celu poprawy stosowanych funkcjonalności;
 3. W celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami – podstawą prawną przetwarzania jest nasz uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na ochronie swoich praw;

Jeżeli zakładasz konto lub logujesz się w Serwisie za pośrednictwem portali społecznościowych (Facebook), Serwis za twoją zgodą pobierze z twojego konta w ramach portalu społecznościowego jedynie dane niezbędne do rejestracji i obsługi konta.

Dane osobowe innych osób (w tym ich imię i nazwisko, adres, numer telefonu lub adres e-mail) możesz umieścić tylko pod warunkiem, że nie naruszysz praw tych osób.

Formularze kontaktowe

Skorzystanie z formularza wymaga podania danych osobowych oznaczonych jako obowiązkowe. Ich niepodanie skutkuje brakiem możliwości obsługi zgłoszenia. Podanie pozostałych danych jest fakultatywne.

Dane osobowe podane w formularzu są przetwarzane:

 1. W celu identyfikacji nadawcy oraz załatwienia sprawy opisanej w formularzu – podstawą prawną przetwarzania jest niezbędność przetwarzania do wykonania umowy (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO);
 2. W celach analitycznych i statystycznych – podstawą prawną przetwarzania jest nasz uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO), polegający na prowadzeniu statystyk spraw zgłaszanych przez użytkowników za pośrednictwem Portalu, m.in. w celu doskonalenia jego funkcjonalności.

Marketing

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu realizowania działań marketingowych, które mogą polegać na:

 1. Wyświetlaniu ci treści marketingowych niezależnych od twoich preferencji (w tym reklama standardowa);
 2. Wyświetlaniu ci treści marketingowych odpowiadających twoim zainteresowaniom (reklama behawioralna);
 3. Kierowaniu e-mailowych powiadomień o interesujących treściach (usługa newslettera);

Reklama standardowa

Reklama standardowa jest to reklama niezależna od preferencji użytkownika. W przypadku emisji takiej reklamy dane osobowe są przetwarzane w celach marketingowych w związku z realizacją naszego uzasadnionego interesu (tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Newsletter

Osobom, które w tym celu podały swój adres e-mail, świadczymy usługę newslettera. Podanie danych wskazanych przy zapisaniu się na newsletter (adresu e-mail) jest dobrowolne, ale niezbędne do wysyłki newslettera.

Dane osobowe są przetwarzane:

 1. W celu świadczenia usługi wysyłki newslettera – podstawą prawną przetwarzania jest niezbędność przetwarzania do wykonania umowy (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO);
 2. W przypadku kierowania do użytkownika treści marketingowych w ramach newslettera – podstawą prawną przetwarzania, w tym profilowania jest nasz uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO);
 3. W celach analitycznych i statystycznych – podstawą prawną przetwarzania jest nasz uzasadniony interes, (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na prowadzeniu analiz aktywności użytkowników w Serwisie, w celu doskonalenia stosowanych funkcjonalności;
 4. W celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami – podstawą prawną przetwarzania jest nasz uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Pliki Cookies

Czym są pliki "cookies"?

Pliki "cookies" to małe pliki tekstowe rejestrujące aktywność użytkownika online. Ułatwiają poruszanie się po witrynie oraz podejmowanie rozmaitych działań, ponieważ rozpoznają urządzenie Użytkownika i wyświetlają stronę dopasowaną do jego indywidualnych preferencji. Ich wyłączenie może spowodować błędne działanie strony oraz brak dostępu do niektórych funkcji.

Jakiego rodzaju plików "cookie" używamy i w jaki sposób je wykorzystujemy?

Sesyjne pliki cookie:
Pliki cookie pozwalające zapamiętać wybory dokonane przez Użytkownika i używane m.in. przy logowaniu. Pozostają na urządzeniu użytkownika do czasu wylogowania z serwisu lub zamknięcia przeglądarki.

Pliki cookie służące do analiz:
Pliki cookie pozwalające zbierać dane związane ze sposobem korzystania z witryny internetowej, w tym treści klikane przez użytkownika podczas przeglądania witryny, i umożliwiające ulepszanie działania oraz struktury serwisu.

Google Analytics (są to pliki wykorzystywane przez spółkę Google – tj. podmiot, któremu Administrator powierzył przetwarzanie danych osobowych - w celu prowadzenia analizy sposobu korzystania z Serwisu przez użytkownika, w tym tworzenia statystyk i raportów dotyczących funkcjonowania Serwisu).

Usuwanie plików "cookies"

Każdy rodzaj przeglądarki oferuje możliwość blokowania i kasowania plików cookie. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookie można uzyskać, korzystając z poniższych linków.

Okres przetwarzania Danych Osobowych

Okres przetwarzania danych zależy od rodzaju świadczonej usługi i celu przetwarzania. Co do zasady dane przetwarzane są przez czas świadczenia usługi lub zrealizowania zamówienia, do czasu wycofania wyrażonej zgody lub zgłoszenia skutecznego sprzeciwu lub skutecznego żądania usunięcia danych.

Okres przetwarzania danych może być przedłużony w przypadku, gdy przetwarzanie jest niezbędne do ustalenia, dochodzenia lub obrony przed ewentualnymi roszczeniami, a po tym okresie, jedynie w przypadku i w zakresie, w jakim będą wymagać tego przepisy prawa.

Twoje prawa

Przysługuje ci prawo: dostępu do treści twoich danych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych do innego administratora oraz prawo wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

W zakresie, w jakim twoje dane przetwarzane są na podstawie zgody, można ją wycofać w dowolnym momencie kontaktując się z nami zgodnie z danymi podanymi w Serwisie

Prawo do sprzeciwu

Masz prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania twoich danych.

Odbiorcy danych

W związku z realizacją naszych usług twoje dane osobowe mogą być ujawniane zewnętrznym podmiotom, w tym w szczególności dostawcom odpowiedzialnym za obsługę systemów informatycznych służących do świadczenia usług.

Twoje dane mogą zostać ujawnione właściwym organom bądź osobom trzecim, które zgłoszą żądanie udzielenia takich informacji, w oparciu o odpowiednią podstawę prawną, z której wynika obowiązek prawny udzielenia informacji oraz zgodnie z przepisami obowiązującego prawa.

Przekazywanie danych poza Europejski Obszar Gospodarczy

Możliwe jest, że przekażemy twoje dane poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) - w szczególności administratorom portali społecznościowych. Takie przekazanie nastąpi, o ile zapewniony zostanie odpowiedni stopień ochrony twoich danych, który zostanie stwierdzony w szczególności poprzez:

 1. Współpracę z podmiotami przetwarzającymi dane osobowe w państwach, w odniesieniu do których została wydana stosowna decyzja Komisji Europejskiej;
  stosowanie standardowych klauzul umownych wydanych przez Komisję Europejską;
  stosowanie wiążących reguł korporacyjnych zatwierdzonych przez właściwy organ nadzorczy;
 2. W razie przekazywania danych do USA – współpracę z podmiotami uczestniczącymi w programie Tarcza Prywatności (Privacy Shield), zatwierdzonym decyzją Komisji Europejskiej.
  Na twoje żądanie udostępnimy ci kopię twoich danych, które zostaną przekazane poza obszar EOG.

Pytania i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

1. Co to właściwie jest konwent?

- W zasadzie większość z Was wie czym jest konwent, ale dla tych, którzy trafili tu przypadkowo, lub też na konwencie jeszcze nie byli, postaram się udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Konwent jest jak wielkie spotkanie w kręgu znajomych, którzy dzielą z Wami zainteresowania. W zależności od tematyki imprezy jest to manga i anime, fantastyka, gry a nawet historia czy muzyka. Strona ta traktuje głównie o spotkaniach w kręgu fantastycznym, RPG-owym, growym i M&A.

2. Co powinienem/am spakować na konwent?

- Zakładam, że mówimy o konwencie dwudniowym. Wtedy należy zabrać ze sobą śpiwór, karimatę lub materac dmuchany, oraz poduszkę (Nie jest to wymagane, ale stanowczo wpływa na wygodę spania). Warto też mieć jakiś prowiant i jeżeli jest to zupka chińska to wypadało by mieć miseczkę :-). Wrzątek zwykle można dostać w gastronomii konwentowej. Nie zapomnij też o jakimś zabezpieczeniu finansowym. Tak na wszelki wypadek. I w szale zakupów nie wydaj swoich pieniędzy przeznaczonych na powrót do domu!

3. Jak powinienem/am zachować się na konwencie?

- Nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ale warto tu wspomnieć o kilku niepisanych zasadach. Po pierwsze zapomnij o słowie Pan/Pani. Tu wszyscy są równi niezależnie od wieku. Ponadto nie przejmuj się, że kogoś nie znasz. Nie wahaj zapytać się o cokolwiek. Na konwentach wszyscy się zachowują jakby się znali i jest to całkowicie normalnie. Nie ma podziałów. Reszty dowiesz się już na samej imprezie ;-).

4. Słyszałem/am, że na konwencie można kupić coś ciekawego. Prawda to?

- Jak najbardziej. na każdym konwencie są wystawcy (patrz słownik pojęć poniżej), u których znaleźć można wszelakie dobro związane z twoją pasją. Są to zwykle przypinki, kubki, plakaty, podkładki pod mysz a nawet poduszki z twoimi ulubionymi postaciami z gry, filmu czy anime. Jest też masa różnych gadżetów. Kocie uszka, ogony, maskotki, figurki, mangi i całe mnóstwo innych. Na konwentach fantastycznych można znaleźć także książki, gry karciane i planszowe i zestawy kostek do gry. Niemożliwością jest opisanie wszystkiego co można tam znaleźć dlatego najlepiej przyjść i sprawdzić osobiście :-).

5. Skąd mam wiedzieć jakie konwenty czy inne imprezy tematyczne odbywają się w mojej okolicy?

- To proste. Obserwuj naszą stronę i Fanpage. W dziale Konwenty (na górze strony) jest tabelka z listą imprez na dany rok z podziałem na miasta i daty. Po kliknięciu w nazwę konwentu, wyświetli się szczegółowe info. Możesz również zasubskrybować stronę. Wtedy za każdym razem kiedy pojawi się u nas post, na maila przyjdzie ci informacja o tym. Jak to zrobić? Na samym dole naszej strony jest odpowiednie miejsce do wpisania swojego maila i kliknięcia Subscribe. Ponadto niedługo pojawi się na naszej stronie opcja komentowania poszczególnych imprez za pomocą konta Facebook co znacznie ułatwi choćby umówienie się ze znajomymi i nie tylko na wspólne spędzenie czasu :-).

Słownik pojęć:


AMV - Anime Music Video, jest to filmik złożony z podkładu dźwiękowego i pociętych fragmentów anime. Celem jest zwykle odpowiednie dopasowanie tych fragmentów do muzyki i stworzenie niepowtarzalnego klimatu klipu :-).

D&D - Dungeons and Dragons, system i świat gry RPG. Jeden z najbardziej znanych i rozbudowanych, choć skierowany jest raczej do doświadczonych graczy. Wychodzi coraz bardziej z mody ze względu na swoją trudność w obyciu a nawet absurdalność części zasad. Jednak w uproszczonej wersji nie ma sobie równych :-). Na jego podstawie stworzono wiele gier komputerowych i książek a nawet film.

ARP - Live Action Role Play, czyli w luźnym tłumaczeniu odgrywanie ról na żywo. I nie chodzi tu o teatr :-). LARP-y są różne, ale ogólnie chodzi tu o grę, w której prowadzący opowiada pewną historię, zazwyczaj przydzielając role ze zbiorem informacji o postaci, którą gracz ma za zadanie odegrać. Najczęściej karta postaci zawiera ważne dla gry informacje a sama gra ma jakiś z góry założony cel, który gracze mają osiągnąć :-). (Patrz RPG)

Panel/Prelekcja - Jest to coś w rodzaju wykładu tematycznego. Prowadzący opowiadają i dzielą się wiedzą z danej dziedziny. Na konwentach ściśle jest to powiązane z tematyką imprezy :-).

Projekcja - Atrakcja podczas, której wyświetlane są filmy, AMV-ki, odcinki Anime lub inne twory filmopodobne.

RPG - Role Playing Game, podobnie jak w LARP-ie jest to gra polegająca na odgrywaniu roli. Czym się to różni? W praktyce sesje RPG są odgrywane w wąskim gronie do max 6 graczy i trwają znacznie dłużej. Zwykle kilka do kilkunastu spotkań wielogodzinnych. Nie ma też odgrywania ról jako takich. Uczestnicy raczej siedzą wspólnie przy stole (i piwie ;-) ) i wszystko odbywa się na zasadzie opisowej. Gracze tworzą własne postacie, którymi grają. (Patrz LARP)

Wiedzówka - Konkurs quizowy na dany temat. Zazwyczaj prowadzi się je z wiedzy o danym Anime czy serialu. Ewentualnie gry.

Wystawca - Jest to właściwie człowiek/stoisko na konwencie, w którym nabyć możemy wiele rzeczy związanych z tematyką konwentu :-). Patrz 4 punkt FAQ.

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, recenzje mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.