Sponsorowane:Konwent Animecon 2022 - baner

Automaty do gry bawią nas od dziesięcioleci. Ale chociaż gry zmieniły się nie do poznania, od mechanicznych urządzeń, które potrzebowały barmana do wypłaty wygranych, po dzisiejsze, zaawansowane technologicznie automaty wideo, symbole pozostały niezwykle spójne.

Tam, gdzie istnieje wiele automaty do gier online, które są oparte na określonym miejscu, postaci lub muzyku, symbole występujące w tych grach są w większości nowe.

Aby zobaczyć, jak to wszystko się zaczęło, cofnijmy się do tych wczesnych dni w typowych amerykańskich salonach.

Odsłony: 18

Żyjemy w czasie, kiedy jesteśmy otoczeni reklamą i niekończącymi się rabatami na różne towary i usługi. Tak więc współczesny świat jest aranżowany, handlowcy i specjaliści od sprzedaży pracują w pełni, aby zaoferować konsumentowi coś nowego i naprawdę wyjątkowego. Jesteśmy przyzwyczajeni do sprzedaży, rabatów i dużej liczby bonusów w Internecie za rejestrację lub zwykły repost. Tego rodzaju dodatki są zawsze przyjemne, więc w naszym artykule chcielibyśmy opisać najpopularniejsze bez depozytowe bonusy w kasynie online dla polskich graczy. Internet ma dużo rozrywki hazardowej, która jest mobilnym substytutem fizycznych placówek hazardowych. Takie usługi zostały już przetestowane przez czas i recenzje zadowolonych użytkowników. W naszym życiu codziennym często nie mamy czasu na podróżowanie po Europie i różnych kasynach, więc alternatywa przychodzi na pomoc na ekranie dowolnego urządzenia mobilnego. Z każdego punktu świata w dowolnym momencie możesz się połączyć i doświadczyć szczęścia w swoim ulubionym kasynie online. Ale najpierw zobaczmy, jakie usługi zaoferują najlepsze bonusy dla polskich graczy.

Odsłony: 118

Zapewne słyszałeś o wysokich wymaganiach systemowych, jakie należy, spełnić chcąc wyposażyć swój sprzęt w system Windows 11. Nie można go zainstalować na zbyt słabo wyposażonym komputerze — takim, który nie ma TPM 2.0 lub wystarczająco mocnego procesora czy ilości pamięci RAM. Te wymagania powodują, że wielu użytkowników nie będzie mogło skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje najnowszy wytwór Microsoftu.

Prawdą wydaje się natomiast to, że nowy system jest bardziej wydajny. Grając w gry wideo lub automaty online, użytkownik powinien doświadczać mniej błędów i spadków fps-ów, dzięki czemu całe doświadczenie będzie pozytywne. Biorąc pod uwagę coraz bardziej wymagające tytuły, jest to dobra informacja dla graczy. A w tym artykule zaprezentujemy instrukcję, która wyjaśni Ci krok po kroku jak zainstalować Windowsa 11 za pomocą magistrali USB. Czytaj dalej, aby zdobyć więcej informacji.

Wymagania systemowe

Zanim zdecydujesz się na zainstalowanie Windows 11, upewnij się, czy w rzeczywistości Twój komputer jest na to gotowy, a wszystkie dane zostały zabezpieczone na wypadek awarii.

Kolejnym krokiem, powinna być weryfikacja, czy sprzęt w ogóle go obsługuje. Aby to sprawdzić, możesz pobrać i uruchomić aplikację PC Health Check od firmy Microsoft. Program weźmie pod uwagę wszystkie zmienne i oceni, czy komputer spełnia wymagania aktualizacji.

Odnośnie do wymagań technicznych to Twój komputer musi posiadać:

 • Procesor: co najmniej 2 rdzenie, GHz lub szybsze, zgodny 64-bitowy procesor lub rozwiązanie SoC.
 • Wyświetlacz: Wyświetlacz HD (720p) o przekątnej, która jest większa niż 9 cali.
 • Połączenie z Internetem: Windows 11 Home wymaga od użytkownika połączenia internetowego i konta Microsoft.
 • RAM: 4 GB.
 • Miejsce na dysku: więcej niż 64 GB.
 • Oprogramowanie układowe systemu: jest potrzebny UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu.
 • TPM: Trusted Platform Module, czyli TPM w wersji 2.0.
 • Karta graficzna: Ona powinna być zgodna z biblioteką DirectX 12 albo nowszą ze sterownikiem WDDM 2.0.

Czysta instalacja z dysku USB

Jest to najłatwiejsza metoda instalacji systemu Windows 11. Możesz utworzyć nośnik startowy za pomocą narzędzia Media Creation Tool, Command Prompt lub Rufus. Jeśli wybierzesz tę metodę, musisz również upewnić się, że komputer może wystartować z USB, co oznacza, że konieczne będzie zmienienie ustawień BIOS-u lub UEFI. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że ponieważ te ustawienia są różne na większości komputerów, będziesz musiał sprawdzić stronę wsparcia producenta, aby uzyskać więcej wskazówek.

Aby przeprowadzić czystą instalację Windows 11 z USB, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom komputer z napędem flash USB, na którym znajduje się Windows 11.
 2. Naciśnij dowolny klawisz, aby kontynuować.
 3. Kliknij przycisk Dalej.
 4. Następnie kliknij Zainstaluj teraz.
 5. Kliknij opcję, Nie mam klucza produktu, jeśli przeprowadzasz ponowną instalację. Jeśli system Windows 11 był już aktywowany, dane zostaną uzupełnione automatycznie.
 6. Zaznacz opcję Akceptuję warunki licencji
 7. Kliknij przycisk Dalej.
 8. Wybierz opcję Niestandardowa: Zainstaluj tylko system Windows.
 9. Zaznacz każdą partycję na dysku twardym, na której chcesz zainstalować Windows 11.
 10. Wybierz dysk twardy, na którym ma zostać zainstalowany system Windows 11.
 11. Kliknij Dalej.
 12. Wybierz swoje ustawienia regionalne po instalacji.
 13. Kliknij przycisk Tak.
 14. Wybierz ustawienia układu klawiatury. Następnie je zatwierdź i kliknij Pomiń, jeśli nie musisz konfigurować drugiego układu.
 15. Jeśli komputer korzysta z połączenia Ethernet, automatycznie połączy się z siecią. Jeśli masz połączenie bezprzewodowe, musisz skonfigurować połączenie ręcznie. Następnie wpisz nazwę komputera i postępuj zgodnie z ostatnimi podpowiedziami, które finalizują cały proces instalacyjny.

Zmiany wprowadzone przez Windows 11

Większość pracy nad Windows 11 poszła w kierunku przeprojektowania interfejsu, a nie kreowania zupełnie nowych funkcji, więc ten system operacyjny jest już tak naprawdę znajomy dla użytkowników korzystających z poprzednich wersji.

Okienka programowe i wielozadaniowość są również znacznie bardziej zaawansowane w tym systemie. Interfejs ma zaokrąglone rogi (jak te w macOS) dla wszystkich okien, co nie jest znaczącą zmianą, ale zapewnia płynniejszy wygląd. System Fluent Design firmy Microsoft i nowy materiał Mica tego systemu odgrywają rolę w przeprojektowaniu. Ten półprzezroczysty wygląd pojawia się w coraz większej liczbie dołączonych aplikacji i narzędzi. Wiele cech nowego projektu zapewnia spójność interfejsu, ale w systemie Windows 11 jest również kilka zmian, które nie do końca mogą spodobać się wszystkim użytkownikom.

Przycisk Start — przez dziesięciolecia przycisk Start znajdował się w lewym górnym rogu, aktualnie jest zlokalizowany na pasku zadań w centralnej części, tuż obok innych ikon aplikacji. Jeżeli uruchamiasz więcej programów, przesuwa się on nieco bardziej w lewo.

Nowy pasek zadań — pasek w Windows 11 jest mniejszy i zawiera mniej informacyjnych przycisków. W systemie Windows 10 wszystko jest jasne, dlatego jest to duży atut, natomiast w tym przypadku, użytkownik czasami musi chwilę pomyśleć, aby zauważyć, że dany program jest nadal uruchomiony.

Eksplorator plików — eksplorator plików jest dobrym przykładem nowego wyglądu systemu Windows 11, w szczególności jego zaktualizowanych elementów sterujących panelu i ikon folderów. Wstążka u góry eksploratora jest znacznie uproszczona. Przepełnione menu oferuje opcje kompresji i właściwości plików.

Podsumowanie

Wiele zmian przeprowadzonych przez firmę Microsoft nie jest trafionych. Każda aktualizacja ma zakładać optymalizację, natomiast czy zawsze zmiana jest dobra? W tym przypadku mamy wiele wątpliwości. Windows 11 wprowadza więcej wizualnych modyfikacji aniżeli funkcji, które rzeczywiście ułatwiają korzystanie z systemu. Głównie, że komputer staje bardziej wydajnym, co nie może nie cieszyć.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej instrukcji, instalacja nowego systemu nie sprawi Ci trudności, a korzystanie z niego będzie bezproblemowe!

Odsłony: 38

Klocki LEGO niezmiennie cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Nie jest ważne, ile ktoś ma lat, a fakt, czy układanie takich zestawów będzie dla niego dobrą zabawą. To właśnie przez to wielopokoleniowe zainteresowanie twórcy klocków LEGO postanowili, że zaczną tworzyć klocki obejmujące konkretne uniwersa. Jednym z nich jest Harry Potter, który nieprzerwanie utrzymuje swoją pozycję w kręgu najpopularniejszych światów fikcyjnych. Co w ofercie LEGO Harry Potter jest warte uwagi?

Odsłony: 37

Jeśli szukasz zdjęć, które możesz wykorzystać do jednego ze swoich social mediów i nie jesteś w stanie zrobić tego zdjęcia samodzielnie, istnieje mnóstwo darmowych zdjęć, których możesz użyć w pełni legalnie.

Odsłony: 58

Rozwój gier mobilnych sprawił, że na telefonie można dziś zagrać nie tylko w platformówki, strzelanki czy w RPG. Producenci gier dostrzegają jednak zainteresowanie sportem i nieustannie wprowadzają nowe gry piłkarskie, wyścigowe czy sportów walki. W tym przeglądzie przedstawimy wam trzy takie hitowe gry, w które warto zagrać teraz.

Odsłony: 67

Jeśli myślałeś o dołączeniu do kasyna online, na pewno zauważyłeś, że często reklamowane są różnego rodzaju bonusy, które mają osłodzić transakcję. Czy są to jakieś sztuczki? Czy można im zaufać, czy może jest jakiś haczyk, który uniemożliwi ci wykorzystanie każdego z nich? Prawda jest taka, że jest w nich trochę jednego i drugiego, dlatego musisz właściwie zrozumieć, czym są te bonusy, jak działają, jakie rodzaje są powszechnie dostępne i jak wybrać te najlepsze. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Odsłony: 90

Rynek hazardowy w Polsce i Europie stale się rozwija. W tym momencie w sieci do dyspozycji graczy są dziesiątki kasyn online, w których dostępne są przeróżne opcje wpłaty i wypłaty środków. W znacznej części takich platform oferta depozytów, czyli metod płatności powiela się. Mimo wszystko w sieci dostępne są przeróżne formy płatności, lecz raz po raz pojawia się pytanie: jak wybrać tę najlepszą?

Odsłony: 74

Nie jest tajemnicą, że „inteligentne” telewizory nie są aż tak inteligentne. Ogólnie rzecz biorąc, dedykowana przystawka do przesyłania strumieniowego to najlepsza opcja. Jest ich kilka do wyboru, jednak jak zdecydować, która z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom oglądania filmów? W tej grze jest dwóch głównych graczy: Amazon Fire TV i Apple TV, a także kilku mniejszych, jak Google Chromecast, Xiaomi Mi Box, Roku i Android TV (która jest bardziej kompletną platformą niż Chromecast, chociaż oba są produktami Google). Dziś zajmiemy się tylko dwiema pierwszymi opcjami!

Odsłony: 124

Wirtualna rzeczywistość (z ang. virtual reality) to sztucznie stworzony trójwymiarowy obraz przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Wirtualna rzeczywistość to nowo wykreowany świat za pomocą komputera. VR może przedstawiać różne obrazu, a nawet całe scenerie. Mogą to być realne obrazy lub całkowicie fikcyjne.

Odsłony: 134