„Gra o Tron” mocno namieszała w kinematografii o tematyce fantasy. Można śmiało powiedzieć, że nawet mimo ostatniego sezonu jest to najlepszy serial osadzony w tych realiach i dzięki niemu „smoki i inne rycerze” stały się bardziej popularne nawet wśród osób dotychczas nimi niezainteresowanych. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu historii znanych z książek George'a R.R. Martina postanowiono zrobić z tym coś więcej. I tak właśnie zrodził się pomysł na prequel GoT, będący swoistym spin-offem znanej historii.

Co na razie wiadomo o tym dziele? Otóż akcja rozgrywać się będzie na kilka tysięcy lat przed ukazanymi nam wydarzeniami, a więc nie zobaczymy tutaj żadnej twarzy znanej z serialu, a i realia powinny być nieco inne. Głównym trzonem historii będzie pierwsze pojawienie się Białych Wędrowców, wzniesienie Muru czy powolne kształtowanie się rodu Lannisterów i Starków.  Wśród obsady mamy takie nazwiska jak:
Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp, Toby Regbo, Marquis Rodriguez, Miranda Richardson, John Simm, Richard McCabe, John Heffernan i Dixie Egerickx.

Sam George R. R. Martin ma pieczę nad pierwszym odcinkiem, więc powinniśmy się spodziewać całkiem niezłego poziomu. W tytule wspominamy o zdjęciach z planu. Pokazano pierwsze fotki ze scen kręconych w Irlandii Północnej, w jaskiniach Marble Arch w hrabstwie Co Fermanagh. Oto i one:

got prequel plangot prequel plan1got prequel plan2got prequel plan3got prequel plan4got prequel plan5

Tagged Under