Bicie rekordu Guinessa w najdłuższym graniu w JEDNĄ grę komputerową? Na Poznań Games Arena będziecie mogli być świadkami tego wydarzenia, choć wątpię, czy ktoś będzie chciał być na całości ;-). Poniżej szczegóły:

„Organizatorzy Kinguin World Record wystawili nas na niezłą próbę. Od dłuższego czasu słychać w branży, że na Poznań Game Arena szykowane jest bicie rekordu Guinnessa w najdłuższym graniu w grę komputerową. Jednak organizatorzy postanowili nie zdradzać, w co będzie grał Gordon, czyli śmiałek, który podjął się zadania pobicia rekordu. Przypomnijmy: musi grać 135 godzin 15 minut i 10 sekund. Ostro!

Dodajmy, że wymogi Guinnessa są takie, że może to być tylko i wyłącznie jeden tytuł! Osoba bijąca rekord nie może grać w różne gry. Przyznacie, że to nieco komplikuje sprawę?

Organizatorzy ujawniają

Okazuje się, że gra, która będzie towarzyszyła Gordonowi przez cały maraton grania, to Sniper Elite III: Afrika!

Bijąc rekord pomagamy potrzebującym!

To bardzo ważny element całej imprezy. W trakcie bicia rekordu zbierane będą pieniądze na cele charytatywne na rzecz dwóch różnych fundacji: Child's Play oraz fundacji RAK OFF, która pomaga dzieciakom chorym na nowotwory.

Kim jest Gordon?

Gordon (Hubert Blejch), to gracz. Dodajmy gracz hardcore'owy. Zgłosił się na ochotnika do pobicia rekordu Guinnessa w najdłuższym graniu w grę komputerową. Gra praktycznie we wszystko od Flashowych gier w przeglądarkach poprzez strategie, a kończąc na FPS. Nie ukrywa swojego zamiłowania do gier inspirowanych fantastyką Sapkowskiego. Twierdzi, że mógłby grać w Wiedźmina dniami i nocami :-) Jego przygotowania do zmagań z rekordem Guinnessa można śledzić na kinguin.tv”