Czy samo umieranie można interpretować jedynie w sferze fizycznej? Jest domeną cielesności? Dotyka ludzi? Jest czymś naturalnym, a może surrealistycznym? To od Was zależy, jak odbierzecie znaczenie tego słowa i użyjecie go w opowiadaniu, ale jedno jest pewne – nie narzuca żadnej interpretacji. Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia.

Warunków do wzięcia udziału w konkursie jest kilka. Przede wszystkim prace gatunku fantasy o tematyce „Umieranie to parszywa robota”, które można wysyłać od 1 stycznia do 30 kwietnia na ten adres, nie mogą być wcześniej publikowane (a przynajmniej nie w całości) i zgłaszane do innych konkursów. Cała praca ma liczyć do 30 000 znaków ze spacjami. Wymagana czcionka to Times New Roman, rozmiar 12. Dokument należy sformatować jako .doc lub .rtf. Wysłać można maksymalnie jeden tekst. Polecamy zapoznać się z całym regulaminem tutaj.

Najdalej do 31 lipca najlepsze z prac zostaną wysłane do oceny jurorom. 31 września z wytypowanych opowiadań zostaną wybrane finałowe utwory, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 listopada na stronie Fantazmatów.

Nagrodą jest publikacja zwycięskich prac w e-antologii „Umieranie to parszywa robota”, a przewidzianych jest sześć miejsc. Trzy dla debiutantów i trzy dla zawodowców.

fantazmaty

 

 

Tagged Under