Porytkon sqrt(25)

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Porytkon sqrt(25). Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Porytkon sqrt(25) - Konwenty Południowe
To wydarzenie się już odbyło, sprawdź nasze relacje:
Fantastyka
Kategoria
24.10.2014 - 26.10.2014
Data
brak danychbrak danych
Przewidywana liczba uczestników
Sosnowiec, ul. Bohaterów Monte Cassino 46 (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5) i ul. Kisielewskiego 4b (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14)
Adres

Na tym wydarzeniu spotkasz:

Opis:

Najbardziej zwariowany konwent roku pisze o sobie tak: "Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma osiedlami, za siedmioma szkołami i za śmietnikiem, za siedmioma placami zabaw, w pewnym mieście, które nie jest ani na Śląsku, ani w Polsce, żył ród, Bączoprzysięgowiczów. Ród ten żył w ZaRudoGoblinogrodzie. Co jakiś czas, wyprawiany był bankiet – uczta dla ciała i ducha. Odbywał się on w miejscach, ale w Sosnowcu zawsze miał swoje serce, albowiem stamtąd dwóch spośród trzech władców się wywodziło. Panem na Porytkorożu, bo tak zamek się zowie, był jeden władca w trzech osobach, co to przedziwne koleje losu sprawiły, że w dwóch osobach się ostał. Skrzyknął ów dwugłowy władca swoje dwórki i lordów, ażeby uczta i kolejna odbyć się mogła. Rozdane im zostały sakwy złota, celem opłacenia atrakcyji, któremi lud raczyć się będzie. Pięknym był czas, w którym lordowie i damy żyli w pokoju. Duch Opatrzności nad nimi czuwał dopóty, dopóki Diabelska natura racyjonalna nie stanęła w poprzek wzniosłemu idei duchowi. Sposobem takiem pan na Porytkorożu ostał się jeden. Jedyny władca miał jednak za sobą świtę, którą, jak Piotruś Pan swych Chłopców, ciągnął dalej, aby cel wspólny osiągnąć. Porytkoroże znów swe wrota dla ludu otworzy, na zajazd ze wszech stron się szykując! Dnia dwudziestego czwartego miesiąca Pościernika roku dwa tysiące czternastego, w grodzie sosnowieckiem znów zabrzmią trąby! Znów minstrele śpiewać pieśni poczną i w legendę obrośnie to, co się wydarzać będzie.

Czasy się jednak zmieniły; bajarze okazali się… obłąkańcami, cofniętymi w czasie, a terapia średniowieczem metodą najskuteczniejszą z możliwych. Doktor Nauk Porytych, Dominicus sRex BąQus, z najepszemi swemi specjalistami, zadba o to, abyście na całe trzy dni mogli dać upust swoim największym, najbardziej wykoślawionym fantazjom! Nasz przybytek organizuje dni otwarte!"

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10
Użytkownicy, którzy dodali wydarzenie do My Convention List: 1 (Vakosser)