Tytuł mangi

Spy x Family

Wydawnictwo Waneko

Autor: Tatsuya Endo
Gatunek: akcja, komedia
Wydawnictwo: Waneko
Ilość tomów: 5+
Cena okładkowa: 22,99zł

Recenzja została napisana po przeczytaniu 4 tomów

On jest szpiegiem, jego żona płatną zabójczynią, a ich córka posiada nadprzyrodzone zdolności. Brzmi ciekawie? Jeśli tak, to czytajcie dalej, bo – zapewniam – warto.
Dwa sąsiadujące ze sobą kraje, Westalis i Ostania, oficjalnie żyją w zgodzie, jednak sytuacja polityczna jest bardzo napięta i najmniejsze potknięcie może doprowadzić do wojny. „Zaćmienie” to kryptonim jednego z najlepszych szpiegów Westalis. Do wykonania kolejnej misji, a w związku z tym dokonania kolejnego kroku w stronę zaprowadzenia pokoju na świecie, zmuszony jest w tydzień zdobyć rodzinę. Z sierocińca o dość wątpliwej reputacji adoptuje dziewczynkę, która posiada zdolność czytania w myślach. Na swojej drodze spotyka również młodą kobietę, która akurat poszukuje partnera na spotkanie towarzyskie. Skrywa ona jednak pewną tajemnicę. Jest wybitną zabójczynią znaną jako Cierniowa Księżniczka, która pod osłoną nocy z zimną krwią morduje kolejne cele. I tak, zupełnym przypadkiem, te trzy obce sobie osoby zaczynają zabawę w dom. Każde z nich posiada sekret, którego nie zna reszta.
Wątkiem przewodnim mangi jest operacja Strix, podczas której Zaćmienie musi zbliżyć się do wysoko postawionego człowieka, Desmonda. Mężczyzna pojawia się publicznie tylko na spotkaniach związanych ze szkołą jego syna. By wykonać misję, szpieg musi zinfiltrować szkołę, czyli wysłać swoją przyszywaną córkę Anyę do elitarnej Akademii Eden. Przy okazji możemy śledzić losy tej niezwykłej rodzinny i ich nieustannych prób ukrycia prawdy przed resztą domowników.
Całość utrzymana jest w klimacie komedii, co wiecej, bardzo dobrze przedstawionej komedii. Elementy humorystyczne nie są wciskane na siłę, naturalnie wplatają się w historię. Ponadto akcja jest prowadzona dość wartko, przedstawiono wiele scen akcji i walki, dzięki czemu nie sposób się nudzić podczas lektury. Innymi słowy, „Spy x Family” to świetna historia, od której trudno będzie wam się oderwać i na pewno nieraz wybuchniecie śmiechem podczas czytania.
Sama historia nie jest jedynym atutem tego tytułu. Przypadła mi do gustu również kreska. Wszystkie postacie są ładnie narysowane, a każdy bohater posiada unikalny wygląd. Większość kadrów ma puste tło, ale przy zawrotnym tempie akcji nie mogę uznać tego za minus.
Po przeczytaniu czterech tomów jestem bardzo ciekawa, jak dalej potoczy się historia naszych bohaterów. Śledząc losy tej nietypowej rodziny, możemy zauważyć, że mimowolnie zbliżają się do siebie. Jak długo będą trwać w kłamstwie? Czy zdradzą swoje sekrety? Czy po wykonaniu misji rozstaną się? Niestety, odpowiedź na te i wiele innych pytań dostaniemy dopiero w następnych tomach, jednak jestem pewna, że warto na nie czekać. Rzadko zdarzają się historie, które są aż tak angażujące i ciekawe, więc z całego serca polecam wam ten tytuł. Na pewno się nie zawiedziecie!

Tagged Under