Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Witamy w pierwszym E-Sportowym Przeglądzie Tygodnia, w którym postaramy się zebrać dla Was najciekawsze wiadomości ze świata wirtualnych potyczek. Jako iż jest to pierwsze wydanie, bardzo chcielibyśmy poznać Waszą opinię na temat naszego projektu.

1. Debiut Team Kinguin w ESL Pro League. We wtorek, wraz z rozpoczęciem piątego sezonu zmagań, do Ligi przystąpiło nasze rodzime Team Kinguin. Po raz pierwszy zatem w fazie grupowej ujrzymy dwie polskie drużyny. Mało tego, debiut polskiej ekipy był od razu rzutem na głęboką wodę, bowiem w pierwszym meczu naprzeciw nim stanęli panowie z FaZe Clan. Jednak po zwycięstwie na mapach Overpass i Dust2, “Pingwiny” z całą pewnością uznać mogą swój pierwszy występ za udany. Gratulujemy!

600px Team Kinguin

2. A skoro już przy naszych drużynach jesteśmy, “Derby Polski” w ramach piątego sezonu ESL Pro League zakończyły się remisem. Zarówno Virtus.pro, jak i Team Kinguin, nie byli w stanie zdobyć ewidentnej przewagi nad przeciwnikiem. Błędy taktyczne i duże nerwy w dogrywce doprowadziły do zwycięstwa “Pingwinów” na mapie Overpass 19:15. Jednak po przeprowadzce na Cobblestone, Virtusi nie dali rywalom praktycznie żadnego pola do popisu, wygrywając mecz 16:9.

ESL Pro League

 

3. Znamy grupy na IEM Katowice. W turnieju CS:GO, rozgrywanym w czasie drugiego weekendu Intel Extreme Masters w Katowicach (3-5 marca), udział weźmie 12 drużyn. Sześć z nich: Virtus.pro, NiP, Astralis, SK,OpTic, Cloud9, FaZe i North zagra dzięki zaproszeniu. Pozostała szóstka dostała się do turnieju dzięki bardzo dobrym kwalifikacjom. Faza grupowa rozegrana zostanie dwa dni wcześniej. Z każdej z grup do turnieju głównego awansują po 3 drużyny, z czego dwie najlepsze przejdą od razu do półfinału. Przypomnijmy tylko, że jest o co walczyć, bowiem pula nagród wynosi aż 250.000$.

Grupy IEM


4. Faker nową gwiazdą Twitch.tv. Po rozwiązaniu umowy między SKT T1 i Azubu, najlepszy obecnie gracz League of Legends - Faker, rozpoczął działalność na Twitchu. Ciekawostką jest fakt, iż Koreańczyk nie włada w ogóle językiem angielskim, dlatego mogłoby się zdawać, że może być to problem dla jego widzów. Tak się jednak nie stało, poniewaz już w pierwszych kilku minutach transmisji zgromadził on ponad 170 tysięcy widzów. Dodatkowo, Faker korzystać będzie z usług tłumaczki, co chociaż w pewnym stopniu pozwoli mu na kontakt z fanami.

Faker

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.