Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Mamy zaszczyt ogłosić, że dziesiątego października nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukaże się pierwsza część cyklu „The Manga Guide” – „Mangowy Przewodnik po Wszechświecie” i, tak jak cała seria, zostanie objęty patronatem Konwentów Południowych.

W formie dobrze znanego japońskiego komiksu autorzy za pośrednictwem uroczych bohaterek, Glorii, Kanny i Yamane, pokażą dociekliwemu czytelnikowi Wszechświat od podszewki. Dowiemy się między innymi, co to jest Wielki Wybuch, poznamy ciekawostki na temat ciemnej materii, w przyjemny i prosty sposób zapoznamy się z zagadnieniami z zakresu astrofizyki i astronomii. Dziewczyny opowiedzą o naukowych teoriach dotyczących Wszechświata, odkryciach ich dotyczących i wielu innych, a wszystko to będzie można obserwować z pokładu kosmicznej rakiety!

Kolejne tomy dotyczyć będą między innymi mikroprocesorów, baz danych czy biologii molekularnej.

„Bardzo polecane.” – Choice Magazine
„Stymulacja dla następnego pokolenia uczonych.” – Scientific Computing
„Świetna forma i tematyka. Polecane.” – Otaku USA Magazine

manga poradniki PWN

Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.