Komiksowych imprez nigdy za wiele, zapraszamy więc na Małopolski Festiwal Komiksu 2024! Organizatorzy zapraszają do Krakowa czytelników małych i dużych – znajdziecie tu atrakcje dla każdej grupy wiekowej, a impreza ma mieć rodzinny klimat. Obejmujemy Małopolski Festiwal Komiksu naszym patronatem, sprawdźcie więc, co już wiemy o tym komiksowym wydarzeniu!

Festiwal Spotkań Kultur Akira zadebiutował w zeszłym roku z misją stworzenia sympatycznego konwentu szkolnego o kulturze azjatyckiej. Pomysł na stworzenie postaci Akiry, uczennicy, która pomaga przygotowywać festiwal, spodobał się fanom mangi i anime - zapraszamy więc na kolejną edycję Festiwalu Spotkań Kultur Akira 2024 pod naszym patronatem!

Słyszałeś o tym miejscu wiele rzeczy. Choć nigdy nie zobaczyłeś go na własne oczy, to nieustannie wołało i fascynowało Cię. Ten zew był szczególnie wyczuwalny w samotne noce, w których okolica zapada w ciszę niezmąconą ani jednym krzykiem zmutowanej pokraki. W końcu uległeś tej niewidocznej sile i ruszyłeś na poszukiwania tego miasta... Miasta o nazwie Dogan”. – wstęp fabularny „Ziemi Jałowych: Wojna o Dogan”.

To już 14. edycja Ziemi Jałowych – postapokaliptycznego konwentu, który znów obejmujemy naszym patronatem! Lubicie „Mad Maxa”, nieobce Wam craftowanie strojów z niczego, zawsze się zastanawialiście, jak to jest żyć w czasach po apokalipsie, a przy okazji umiecie się dobrze bawić? Ziemie Jałowe to konwent dla Was! Zebraliśmy garść przydatnych informacji – wiemy już gdzie, kiedy i za ile!

Szykuje Wam się pracowita majówka i chcielibyście sobie to odbić w następny weekend?
Świetnie się składa, albowiem już 10–11 maja odbędzie się Uniwersyteckie Spotkanie z Fantastyką Lubikon, które właśnie objęliśmy patronatem! Jakie dobra przygotowali dla nas organizatorzy?

„Sierżant Marlon Bowe z dwunastej. Oddział Mike… Nie mamy łączności już od czterech dni. Od trzech siedzimy w tej przeklętej dziurze, kończą nam się racje. Na szczęście amunicji mamy pod dostatkiem… Ehh… Ośmiu pozostało przy życiu. Sześciu poszło do piachu. Kapral Claire i szeregowych Robinsona i Apacza dorwała wczoraj grupa łowców. W nocy przylazło w okolicę naszej dziury trzech zwiadowców. Załatwiliśmy zwiad [trzask], ale nad ranem było ich już trzy razy tyle. Siedzieliśmy na dupie w bezruchu i ciszy [trzask]… Nieco później przejechało też coś grubszego”.

Muzyka Nowej Fali, neon i cekiny, „Miami Vice”... Dodaj do tego szczyptę postapokalipsy – tak właśnie będą wyglądać tegoroczne Zakonki! To już 16. edycja wydarzenia organizowanego przez Zakon Świętego Płomienia. Kochasz retro wave? Twoja bomberka w szafie czeka na odpowiednią okazję? Oto ona! Wpadaj na Zakonki Vice bawić się, jakby świat miał się skończyć... albo już to zrobił!

Cosplay, manga i anime, fantastyka i gry – to wszystko w wersji mini! Na jednodniowy konwent zaprasza Was MiniKon 2024. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą Pokemony, jednak organizatorzy zapewniają, że to nie jedyna atrakcja, na jaką możecie liczyć!

Forma Ryuconu już od kilku lat ulega zmianom – najpierw wydarzenie przeniesiono na Tauron Arenę, a następnie powiększono powierzchnię o główną halę Areny. W tym roku natomiast trzecia edycja eventu potrwa aż trzy dni – 5, 6 i 7 lipca 2024!

Przed nami siódma edycja Częstochowskiego Dnia Fantastyki. Podobnie jak w poprzednich edycjach, również i w tym roku odbędzie się ona w Resto&Pub Szafa Gra już 29 czerwca. Ta niewielka impreza odbędzie się w klimacie słowiańskim, co nie znaczy, że zbraknie miejsca dla miłośników innych podgatunków fantastyki, takich jak klasyczne fantasy, sci-fi czy horror. Częstochowski Dzień Fantastyki odbędzie się pod patronatem medialnym Konwentów Południowych.

Blu Game Show to szybko rozwijająca się impreza gamingowa na północy Polski. Organizatorzy zapraszają Was na czwartą edycję tego wydarzenia we wrześniu! W programie mają się znaleźć turnieje, konkurs cosplay i spotkania ze znanymi osobami z branży e-sportowej. Co już wiemy o Blu Game Show?

Podobne artykuły