Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Myślisz, że widziałeś już wszystko? A co, jeśli powiem Ci, że postapokaliptyczne miasteczko Zgorzel, znajdujące się w pokopalnianym biurowcu zostanie Twoim domem? Że spotkasz tam samą elitę - mieszkańców, którzy nagle zawładnięci manią technologiczną, ulepszają swoje ciała cyberwszczepami i ponoć dzięki temu uzyskują nieśmiertelność? Kuszące, co? Też by się chciało… Każdy chce się tam dostać. Tylko czy Ty sobie z tym poradzisz?

Ci... chyba jeszcze ludzie? - są okrutni, jak sam świat dzisiaj - część mieszkańców zepchnęli do slumsów, bo rzekomo nie było dla nich miejsca. Uważaj więc, żeby nie zostać leszczem, jak ci biedacy na dole. Musisz to dobrze rozegrać! Tu nie ma drugich szans. Są też tacy, co im nie pasuje wygoda, bieżąca woda, światło i cała ta wspaniałość. Tacy ludzie... ze wzrokiem szukającym łatwego zysku, z dłonią zawsze o cal od spustu gromadzą się w obrębie zapyziałego miasta uchodźców na wastelandzie. Słyszałem nawet, że z prądem u nich kiepsko, durni tradycjonaliści wypierający postęp! Chcesz to idź. O ile uda Ci się przedrzeć przez pustkowia pełne Padliniarzy i uniknąć konfrontacji z Łowcami Niewolników… Możliwości w tym świecie są nieograniczone, więc zrób co chcesz... tylko pamiętaj – inni też to wiedzą.

 


Konwenty Południowe objęły patronatem Ziemie Jałowe – imprezę utrzymywaną w klimacie postapo-western, która odbędzie się w Będzinie (niedaleko Katowic) w dniach 2-8 lipca, w opuszczonej kopalni Grodziec. Konwent zostanie podzielony na dwie części: grę terenową (czyli po prostu 3-dniowego LARP’a) i część programową, obejmującą panele dyskusyjne, prelekcje, konkursy, spotkania z gośćmi i więcej.


W konwencie mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie.


Ceny biletów:
Gra terenowa + część programowa
99 zł do końca marca
119 zł do końca maja
135 zł na miejscu

Tylko część programowa
40 zł na miejscu


Dane do przedpłaty znajdziecie tutaj.
Szczegóły imprezy oraz regulamin są dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia i fanpage’u.

ziemie jałowe

 

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.