Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Trzy konwenty atakują weekend! Uratujcie go, przybywając na co najmniej jeden z eventów! Zapytacie o czas i miejsce? Już podajemy wraz z resztą szczegółów. W dzisiejszym, 107. Poniedziałkowym Flashu Konwentowym (który jak zawsze jest publikowany w każdy poniedziałek ;-)) przeczytacie o Śląskich Dniach Fantastyki w Chorzowie, CarcosaConie w Suchej oraz Kokonie w Koninie. Zapraszamy!

Śląski Klub Fantastyki, który dwa lata temu „wybudził się” ze swoimi imprezami, znów oferuje nam kolejny konwent. Śląskie Dni Fantastyki to dwudniowa impreza odbywająca się w Chorzowie (zaraz przy Katowicach, w Aglomeracji Śląskiej), na której naprawdę sporo się dzieje. Przede wszystkim czeka na nas moc fantastycznych prelekcji, warsztatów i konkursów. To jednak nie wszystko, gdyż będziemy także mogli uczestniczyć lub obejrzeć rozgrywki Juggera - postapokaliptycznego odpowiednika rugby, w którym używana jest broń, spotkać niesamowitych gości jak Grupa Filmowa Darwin, Kobieta Ślimak czy wspaniałe kobiety z projektu Harda Horda. Cena akredytacji waha się od 20 do 50 zł.

Śląskie Dni Fantastyki w Chorzowie

CarcosaCon to międzynarodowy zlot/konwent poświęcony fanom twórczości H.P. Lovecrafta organizowany przez wydawnictwo Black Monk. Zaproszeni są goście ściśle związani z uniwersum, w którym kultyści Cthulhu sieją terror, a macki są widokiem całkiem powszechnym. W programie są sesje RPG i LARP-y (głównie na systemie „Call of Cthulhu”, którego polską edycję ma zamiar wydać właśnie wydawnictwo Black Monk). Wydarzenie jest tym bardziej ciekawe, że odbędzie się w klimatycznym zamku Czocha, jednak ceny mocno szarpną nasz portfel, gdyż zaczynają się od 200 euro.

CarcosaCon - zlot fanów twórczości H.P. Lovecrofta

Konwent fantastyki Kokon w Koninie nadchodzi z kolejną, czwartą edycją. Tematem przewodnim będzie konflikt między bohaterami a złoczyńcami w wielu różnych światach – książkowych, filmowych oraz gier. Oprócz standardowych już prelekcji, warsztatów i paneli organizatorzy zapewniają pełen wachlarz rozrywki elektronicznej w postaci konsolówki, karaoke czy Rock Banda oraz gier bez prądu w formie planszówek w gamesroomie. Wejściówka kosztuje 15-35 zł.

Konwent fantastyki w Koninie Kokon

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.