Trzy konwenty atakują weekend! Uratujcie go, przybywając na co najmniej jeden z eventów! Zapytacie o czas i miejsce? Już podajemy wraz z resztą szczegółów. W dzisiejszym, 107. Poniedziałkowym Flashu Konwentowym (który jak zawsze jest publikowany w każdy poniedziałek ;-)) przeczytacie o Śląskich Dniach Fantastyki w Chorzowie, CarcosaConie w Suchej oraz Kokonie w Koninie. Zapraszamy!

Śląski Klub Fantastyki, który dwa lata temu „wybudził się” ze swoimi imprezami, znów oferuje nam kolejny konwent. Śląskie Dni Fantastyki to dwudniowa impreza odbywająca się w Chorzowie (zaraz przy Katowicach, w Aglomeracji Śląskiej), na której naprawdę sporo się dzieje. Przede wszystkim czeka na nas moc fantastycznych prelekcji, warsztatów i konkursów. To jednak nie wszystko, gdyż będziemy także mogli uczestniczyć lub obejrzeć rozgrywki Juggera - postapokaliptycznego odpowiednika rugby, w którym używana jest broń, spotkać niesamowitych gości jak Grupa Filmowa Darwin, Kobieta Ślimak czy wspaniałe kobiety z projektu Harda Horda. Cena akredytacji waha się od 20 do 50 zł.

Śląskie Dni Fantastyki w Chorzowie

CarcosaCon to międzynarodowy zlot/konwent poświęcony fanom twórczości H.P. Lovecrafta organizowany przez wydawnictwo Black Monk. Zaproszeni są goście ściśle związani z uniwersum, w którym kultyści Cthulhu sieją terror, a macki są widokiem całkiem powszechnym. W programie są sesje RPG i LARP-y (głównie na systemie „Call of Cthulhu”, którego polską edycję ma zamiar wydać właśnie wydawnictwo Black Monk). Wydarzenie jest tym bardziej ciekawe, że odbędzie się w klimatycznym zamku Czocha, jednak ceny mocno szarpną nasz portfel, gdyż zaczynają się od 200 euro.

CarcosaCon - zlot fanów twórczości H.P. Lovecrofta

Konwent fantastyki Kokon w Koninie nadchodzi z kolejną, czwartą edycją. Tematem przewodnim będzie konflikt między bohaterami a złoczyńcami w wielu różnych światach – książkowych, filmowych oraz gier. Oprócz standardowych już prelekcji, warsztatów i paneli organizatorzy zapewniają pełen wachlarz rozrywki elektronicznej w postaci konsolówki, karaoke czy Rock Banda oraz gier bez prądu w formie planszówek w gamesroomie. Wejściówka kosztuje 15-35 zł.

Konwent fantastyki w Koninie Kokon

Podobne artykuły