Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Organizatorzy konwentu rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń atrakcji oraz wystawców.

Punkty programu można zgłaszać do 14 czerwca. Informacje o przyjęciu lub odrzuceniu zostaną przekazane do 16 czerwca. Twórcom przysługuje zwrot 50% kosztów akredytacji za każdą godzinę atrakcji (podzielone po równo między prowadzących). Zwrot można odebrać najwcześniej po zakończeniu punktu programu.

Stoiska można zgłaszać do 20 czerwca, natomiast decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu zostanie przekazana do 30 czerwca.

Do wynajęcia dostępne są ławki szkolne o wymiarach 130 cm x 50 cm. Ich cena to 80 zł dla firm oraz 40 zł dla rękodzielników. Wystawcom przysługują darmowe wejściówki oraz nocleg w zależności od liczby wynajętych ławek:

  • 1 ławka - 1 wejściówka
  • 2 ławki - 2 wejściówki
  • 3 ławki - 2 wejściówki
  • 4 ławki - 3 wejściówki
  • 5 ławek - 4 wejściówki
  • 6 ławek - 4 wejściówki
  • 7 ławek - 5 wejściówek
  • 8 ławek - 6 wejściówek
  • 9 ławek - 6 wejściówek
  • 10 ławek - 7 wejściówek

Wystawcy rękodzieła nie mogą zarezerwować więcej niż 4 ławki.

Przypominamy, że organizatorzy nadal poszukują przedstawicieli mediów (wspominaliśmy o tym tutaj). Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin dla twórców programu
Formularz zgłoszeniowy twórców programu
Regulamin dla wystawców
Formularz zgłoszeniowy dla wystawców
logo konwentu mangi i anime Mochicon

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.