Klocki LEGO niezmiennie cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Nie jest ważne, ile ktoś ma lat, a fakt, czy układanie takich zestawów będzie dla niego dobrą zabawą. To właśnie przez to wielopokoleniowe zainteresowanie twórcy klocków LEGO postanowili, że zaczną tworzyć klocki obejmujące konkretne uniwersa. Jednym z nich jest Harry Potter, który nieprzerwanie utrzymuje swoją pozycję w kręgu najpopularniejszych światów fikcyjnych. Co w ofercie LEGO Harry Potter jest warte uwagi?

LEGO Harry Potter – dla kogo są przeznaczone te zestawy?

kids making creative designs from lego 2022Na pewno pierwsze, co przychodzi na myśl, kiedy chodzi o zestawy tematyczne, to fakt, że zostały one stworzone dla fanów. Oczywiście jest to do pewnego stopnia prawdą, ale niekoniecznie trzeba trzymać się twardo reguły, że tylko oni mogą cieszyć się tymi klockami. Jeśli nie tylko fani, to kto jeszcze?

Świat Harry'ego Pottera jest niezwykle barwny i różnorodny, więc z pewnością przyciąga uwagę dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z LEGO. Ciekawią ich wszystkie figurki i konstrukcje, a także fakt, że wszystko przyprószone jest szczyptą magii. W końcu nic nie zajmuje małego odkrywcy tak, jak świat, którego jeszcze nie zna.

Idąc dalej tropem kogoś, kto nie wie nic o tym czarodziejskim świecie, nie można zapomnieć o dorosłych osobach, które nigdy nie zagłębiały się bardziej w uniwersum Harry'ego Pottera. Mogą oni wiedzieć mniej więcej, o co w nim chodzi, ale to wszystko. Dlaczego więc nie nadrobić zaległości z pomocą tych bogatych w detale zestawów?

Najlepsze zestawy, czyli jakie?

Gdzie nabyć te cudowne zestawy oraz które z nich będą najtrafniejszym wyborem? W pierwszej kwestii nie ma nic trudnego! Wystarczy przejrzeć ofertę https://www.mediaexpert.pl/zabawki/lego/klocki-lego-harry-potter i szukać w niej, czego tylko dusza zapragnie.

Jeśli natomiast chodzi o konkretne zestawy, można posłużyć się tą krótką listą z poleceniami.

  1. Podążając śladami Harry'ego Pottera warto zrobić przystanek przy pierwszej lekcji latania. Harry poradził sobie z nią bardzo dobrze i okazało się, że latanie na miotle miał we krwi. Każdy fan serii z pewnością chce przekonać się, czy też ma ku temu predyspozycje, a zestaw LEGO Harry Potter Hogwart Pierwsza Lekcja Latania jest dobrym początkiem.
  2. Świat magii to nie tylko czarodzieje i czarownice, ale też magiczne stworzenia. Jednym z nich niezaprzeczalnie był pies z trzema głowami, który wabił się Puszek. LEGO Harry Potter Hogwart: spotkanie z Puszkiem daje niezapomniane wrażenia z budowania scenografii do tej pamiętnej chwil z pierwszej części przygód Harry'ego Pottera.
  3. Dla bardziej zaawansowanych zwolenników klocków LEGO również znajdzie się niezapomniany zestaw w postaci LEGO Harry Potter Zamek Hogwart. Jest on imponujący, posiadający ogromną liczbę elementów i, nawet jeśli kosztuje najwięcej, każdy Potterhead uzna, iż warto go zakupić. Gwarantuje on niezapomniane chwile z budowy tego wielkiego zamczyska.
  4. Niespodziankom nigdy dość i tak też pomyśleli twórcy klocków LEGO Harry Potter, ponieważ wypuścili LEGO Harry Potter Magiczny kufer z Hogwartu. Dużo figurek, ogrom zabawy i kreatywności przy odgrywaniu scenek z filmów oraz książek. Wszystko to w postaci spersonalizowanego kuferka!

A gdyby stworzyć kolekcję?

Być może ktoś zada sobie pytanie: "po co to wszystko?". Po co kupować te zestawy i je budować, kiedy one tylko zajmują miejsce? Odpowiedź jest prosta: żeby tworzyć kolekcję! Wszystkie zestawy sygnowane LEGO Harry Potter mają to do siebie, że można z nich stworzyć własny czarodziejski świat i to z tak wieloma szczegółami, że istnieje możliwość przenoszenia scen z książek i filmów do własnego pokoju. Poza tym cała kolekcja pięknie prezentuje się dla spragnionego magii Potterheada.

Tagged Under