ESL Gaming we współpracy z firmami Intel® i DHL właśnie ogłosiło nowy program #GGFORALL i tworzy turniej Counter-Strike: Global Offensive dla kobiet! Pula nagród wyniesie 500 000 dolarów, a sama inicjatywa ma na celu wspieranie kobiet w gamingu.

Wspierany przez Intel® i DHL, ekosystem CS:GO dla kobiet zaoferuje 500 000 dolarów w ligach regionalnych, samodzielnych wydarzeniach na festiwalach DreamHack i ESL Cash Cup. W nowych ligach ma się znaleźć osiem drużyn zarówno z Europy, jak i Ameryki Północnej, a pula nagród wyniesie 150 000 dolarów. Trzy najlepsze drużyny z obu regionów, wraz z drużyną z Ameryki Południowej i Azji i Pacyfiku z otwartych kwalifikacji, wezmą udział w finałach Global League podczas DreamHack Dallas (3-5 czerwca 2022) i DreamHack Winter (25-27 listopada 2022). Podczas festiwali DreamHack odbędą się również samodzielne wydarzenia, w których po osiem drużyn ze wszystkich czterech regionów może zawalczyć o pulę nagród w wysokości 100 000 dolarów, rangą wydarzenie ma dorównać zawodom ESL Challenger, będącym częścią ESL Pro Tour.

Pierwszy turniej ma się odbyć na DreamHack Valencia w dniach 1-3 lipca 2022 roku. Wreszcie, począwszy od stycznia 2022 roku, do ESEA zostaną dodane rozgrywki ESL Cash Cup dla kobiecych drużyn, dające zespołom z pełnym kobiecym składem możliwość rywalizacji dwa razy w miesiącu o udział w puli nagród o łącznej wartości 4 000 dolarów (podzielonej równo pomiędzy regiony Azji i Pacyfiku, Europy, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej)!

Pełna rozpiska turniejów w formie graficznej:
rozklad damskich turniejow

Motto samego programu #GGFORALL brzmi „to nie jest GG (Good Game), dopóki nie jest GG dla wszystkich". Wspierany przez Intel® i DHL ESL Gaming chce stworzyć nowy ekosystem rywalizacji wokół jednej z najpopularniejszych gier CS:GO. Sama inicjatywa ma na celu stworzenie w e-sporcie bezpieczną przestrzeń dla wszystkich, pełną szacunku i wolną od dyskryminacji i przemocy słownej. #GGFORALL ma obejmować też kilka inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), wpłynąć na nieraz toksyczne środowisko gamingowe, a także wspierać kobiety w rozwoju ich możliwości. W ramach #GGFORALL ma zostać też stworzona kobieca rada, która pomoże zdefiniować dalsze szczegóły ekosystemu CS:GO dla kobiet i zapewnić kobietom platformę do skonsolidowanych opinii na temat ESL Gaming i innych organizatorów turniejów. ESL Gaming zamierza również zwiększyć reprezentację kobiet jako talentów broadcastowych, udostępniając kobietom niezbędną taktykę i narzędzia, aby odnieść sukces, a także stworzy dla nich dodatkowe możliwości pracy.

Zapewniając infrastrukturę równą ich męskim odpowiednikom, jesteśmy podekscytowani możliwością stworzenia większej widoczności i możliwości dla kobiet w przestrzeni esportowej, a także wspierania ich w rozwoju zawodowym i pomocy w spełnianiu marzeń" - mówi Roberta Hernandez, SVP People and Culture w ESL Gaming - „To dopiero pierwsza część z wielu inicjatyw #GGFORALL, nad którymi obecnie pracujemy i nie możemy się doczekać, by opowiedzieć Wam więcej o tym, co jeszcze mamy w planach"

Na temat #GGFORALL wypowiedzieli się też Brian Krämer, General Manager, CS:GO w ESL Gaming i Charlie Sirc, Product Manager w ESL Gaming - „W ESL Gaming naprawdę wierzymy w świat, w którym każdy może być kimś, więc powrót do poziomu oddolnego i stworzenie zupełnie nowego ekosystemu, aby zapewnić ambitnym kobietom grającym w CS:GO równe szanse, to wielki krok naprzód"

Inne inicjatywy z zakresu CSR podjęte w związku z kobiecym turniejem CS:GO to między innymi ogłoszone niedawno przez ESL Gaming działania mające na celu zrównoważenie emisji dwutlenku węgla. 

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się e-sportem i gamingową branżą. Firma kształtuje branżę od 1994 roku przewodząc innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sporotwych. ESL Gaming jest też producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej.

Tagged Under

Podobne artykuły