Średniowieczne fantasy, polityczne zagrywki, przygody i trochę magii...  Fantazjada to gra terenowa z długą historią. Po sześcioletniej przerwie wydarzenie do życia postanowiło przywrócić Stowarzyszenie Silesian Games. Teraz jednak to, czy Fantazjada 2024 się odbędzie, stanęło pod znakiem zapytania!

Pierwsza edycja Fantazjady odbyła się już w 1994 roku! Można więc śmiało powiedzieć, że to jedna z najstarszych gier terenowych w Polsce. Rozbudowana fabuła, różnorodność klas i postaci, i przystępna cena - nic więc dziwnego, że LARP fantasy przyciągał mnóstwo chętnych graczy. Tak było aż do 2018 roku, w którym odbył się ostatni LARP „Fantazjada: Stadtrecht”. Planowana edycja gry terenowej w 2020 roku została odwołana z powodu pandemii. 

Po długiej przerwie tegoroczna Fantazjada ma odbyć się w Wiosce Fantasy pod Przemyślem, od 27 do 30 czerwca. Organizatorzy na swojej Facebookowej stronie informują jednak, że nie mają wystarczającej liczby zgłoszeń, żeby wydarzenie mogło się odbyć! Do tej pory zgłosiło się tylko 18 uczestników na 200 dostępnych miejsc. Stowarzyszenie Silesian Games podjęło więc trudną decyzję - jeśli do poniedziałku 22 kwietnia nie uzbiera się przynajmniej 50 uczestników, Fantazjada zostanie przełożona na przyszły rok. Osoby, które już kupiły wejściówki będą mieć możliwość pełnego zwrotu, lub przeniesienia biletów na przyszłą edycję.

Czy Fantazjada w tym roku się odbędzie? Wszystko zależy od uczestników. Jedno jest pewne - do ostatecznej decyzji zostały niecałe dwa tygodnie. Organizatorzy wierzą, że uda się uzbierać wystarczającą liczbę zainteresowanych. A Wy, planujecie wybrać się na tegoroczną Fantazjadę?

Fantazjada 2024 - baner

Tagged Under