Dobre wieści dotyczące Pyrkonu nie kończą się – właśnie poznaliśmy kolejnego gościa tegorocznej edycji! Jest to znana i lubiana amerykańska aktorka oraz youtuberka, Felicia Day. Będzie to jej pierwsza oficjalna wizyta w Polsce – to niepowtarzalna okazja, by  porozmawiać z nią czy zdobyć jej autograf.

Felicia Day, z zawodu aktorka, wystąpiła w znanych serialach fantastycznych, takich jak „Buffy: Postrach wampirów”, „Eureka” czy „Supernatural” („Nie z tego świata”). Obecnie występuje w odświeżonej wersji „Mystery Science Theater 3000” dostępnej na platformie Netflix. Użycza też swojego głosu postaciom w animacjach – „Miles z przyszłości” („Miles of Tomorrowland"), „Stretch Armstrong”, czy w grze „Skylanders”.

Felicia najbardziej znana jest z produkcji internetowych. Występowała w nagrodzonym statuetką Emmy internetowym musicalu „Dr. Horrible’s Sing-Along Blog” reżyserowanym przez Jossa Whedona. Pracuje również za obiektywem kamery – stworzyła i występuje w serialu „The Guild”, który zdobył wiele nagród.

Oprócz tego wytwórnia aktorki – Knights of Good – we współpracy z EA/Bioware przygotowała serię online „Dragon Age”. W 2012 roku powołała do życia internetową spółkę medialną Geek & Sundry. Od momentu wystartowania projektu kanał na YouTube otrzymał ponad 1,6 miliona subskrypcji, a kanał na Twitch ponad 300 tysięcy. Firmę kupiło później Legendary Entertainment, ale Felicia pozostała na stanowisku dyrektora kreatywnego.