Znamy kolejnego z gości tegorocznego Pyrkonu! Tym razem jest to osoba znana przede wszystkim wielbicielom horroru – to autor zarówno wielu książek tego gatunku, jak też thrillerów, dramatów katastroficznych, eposów historycznych oraz najbardziej rozpoznawalnej serii poradników seksualnych. A jest to Graham Masterton!

Brytyjski pisarz, który już w wieku 17 lat został reporterem, a mając 24 lata objął stanowisko redaktora naczelnego magazynu „Penthouse”, w naszym kraju znany jest przede wszystkim dzięki swojej żonie, która w 1989 roku doprowadziła do opublikowania jego powieści. W tym roku w Polsce będzie miała premiera jego najnowszego horroru, „Ghostvirus”. Pisarz przyczynił się również do rozwoju inicjatywy dla wieźniów polskich placówek karnych – konkursu na krótkie powieści. Dzięki niemu przyznawane są nagrody w konkursie literackim imienia Grahama Mastertona „W więzieniu pisane”.

Masterton dorobił się również paru ekranizacji swoich dzieł: pierwszego horroru „The Manitou” z Tonym Curtisem w roli głównej oraz trzech innych krótkich powieści w serii „The Hunger”. Czytelnikom znane są również kryminały Mastertona, takie jak „White Bones” czy „Scarlet Window”.

Zachęcamy wszystkich wielbicieli dobrego horroru do odwiedzenia Poznania w terminie 18-20 maja 2018 r., aby spotkać się z tym wybitnym pisarzem. Jest to doskonała okazja dla każdego czytelnika powieści Mastertona.