Sponsorowane:Konwent Animecon 2022 - baner

„Już w najbliższy weekend zaczyna się pierwsza edycja targów Hall of Games 2014. Impreza to wymarzone miejsce dla wszystkich fanów e-sportu, graczy oraz osób, którym bliska jest tematyka kreacji gier. Jednak od 14. do 16. listopada Wrocław zamieni się również w europejską stolicę gier planszowych! Do dyspozycji odwiedzających oddano aż 400 gier do wypożyczenia.

W najbliższy piątek na targach oficjalną premierę będzie miała lokalna wersja jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie Monopoly: Gdańsk. W tej wersji można nabywać nieruchomości w bałtyckiej metropolii, a wszystko to w oryginalnym wydaniu na licencji firmy Hasbro. Impreza Hall of Games i wrocławska Hala Stulecia będą jednym z pierwszych miejsc w Polsce, w których będzie można zobaczyć grę na żywo i oczywiście w nią zagrać. Wyłącznym dystrybutorem Monopoly Gdańsk w Polsce jest CDP.pl

Strefa gier bez prądu to doskonała okazja do zapoznania się z fascynującym światem gier planszowych. Dla starszych przygotowano szeroki wybór gier strategicznych i ekonomicznych . Dla osób pragnących zmierzyć się z zarządzaniem firmy czeka Prêt-à-porter oraz Factory Manager. Z kolei dla początkujących graczy i rodzin mamy Carcassonne, Wsiąść do Pociągu czy Talisman: Magia i Miecz. Najmłodsi będą zachwyceni możliwością zabawy wraz z Pędzącymi Żółwiami, czy grą W ogrodzie, w którą mogą bawić się nawet 3-letnie brzdące.

Oprócz imponującego przeglądu gier planszowych Hall of Games razem z klubem „Twierdza Wrocław” zaprezentuje liczne atrakcje związane z grami RPG. Gracze będą mogli spróbować swoich sił zarówno w mniej znanych systemach takich jak np. Malifaux, jak i w bardzo popularnym na całym świecie Warhammerze. Wszyscy zwiedzający posiądą umiejętność grania i malowania figurek, zostanie także zorganizowany mini turniej dla początkujących graczy.

Podczas tych trzech dni targów na uczestników oprócz gigantycznego games roomu i wolontariuszy gotowych wytłumaczyć i wprowadzić w świat nowoczesnych gier planszowych czekać będzie szereg turniejów i pokazów gier przygotowanych wraz z wystawcami. Kartę do wypożyczalni można otrzymać na miejscu, upoważnia ona do wypożyczenia jednorazowo jednej gry. Ważna przez cały czas trwania imprezy i na kolejnych edycjach Gratislavii.

Organizator Hall of Games, poinformował również, że do przedsprzedaży trafiły już wejściówki na targi.
Karnety można kupić pod tym adresem: https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=88793”

Tagged Under