W Erze Kosmicznej jest 75 rok. Walki nadal trwają, gdyż ekstremiści z organizacji Blue Cosmos nie ustają w atakach. Aby uspokoić sytuację, powstaje globalna agencja monitorująca pokój o nazwie COMPASS, której pierwszym przewodniczącym zostaje Lacus. Jako członkowie COMPASS, Kira i jego towarzysze interweniują w różnych regionalnych bitwach. Pewnego razu nowo powstały naród o nazwie Foundation proponuje wspólną operację przeciwko twierdzy Blue Cosmos.

Tak prezentuje się wyczekiwana, po ponad 20 latach, kontynuacja 50-odcinkowej serii „Mobile Suit Gundam Seed” z 2002 roku, czyli pełnometrażowy film anime „Mobile Suit Gundam Seed Freedom”, który swoją premierę będzie miał już w tę niedzielę, 23 czerwca, w wybranych kinach sieci Helios. Produkcja okazała się hitem box office i została bardzo ciepło przyjęta przez fanów serii, trafiając na pierwsze miejsce najbardziej dochodowej produkcji franczyzy Gundam.

Dodatkowo w dniu premiery, od godziny 12:00 w warszawskim Centrum Handlowym Blue City, odbędą się warsztaty GUNPLA, polegające na stworzeniu limitowanego modelu maszyny z uniwersum serii. Udział w wydarzeniu może wziąć każda osoba posiadająca bilet na seans.

Bilety dostępne są do kupienia na stronie internetowej kina, przez aplikację na urządzenia z systemem Android i iOS oraz w kasach biletowych.

IP Helios Gundam