Znamy kolejnego fantastycznego gościa tegorocznego Pyrkonu! Tym razem jest to Mark Morrison, twórca scenariuszy do gry RPG „Zew Cthulhu”, bazowanej na opowiadaniu autorstwa H.P. Lovecrafta. Znany fanom gier RPG oraz komputerowych autor pomagał przy tworzeniu największego w Australii turnieju „Warhammer 40 000”, w którym udział brało 200 graczy. Na Pyrkonie wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość porozmawiania z Morrisonem, jak również wzięcia udziału w prowadzonej przez niego grze.

Mark Morrison jest współwłaścicielem Campaign Coins – firmy, która zajmuje się produkowaniem metalowych monet oraz żetonów do gier stołowych, m.in. licencjonowanych produktów do „Zew Cthulhu”, „Pathfinder”, „Starfinder”, „Shadow of the Demon Lord” oraz wielu innych RPG.

Pracował również przy „Krainie Snów”, „Mansions of Madness”, „Arkham Unveiled” i „Escape from Innsmouth” H.P. Lovecrafta; przy redakcji książek do RPGów „Stormbringer” i „Elric”. W marcu 2018 r. zostanie wydana kolejna książka z serii „Zew Cthulhu”, czyli „Reign of Terror”. Morrison redagował również kampanię „Horror w Orient Ekspresie”, brał udział przy produkcji gier komputerowych, w tym „Transformers” oraz „De Blob”, napisał dialog do gry science fiction „Ticket to Earth” oraz pomagał w ułożeniu fabuły do oficjalnej gry komputerowej „Zew Cthulhu” (tworzonej przez Cyanide Studio dla Focus Home Interactive).