17-19 sierpnia w Częstochowie odbędzie się V edycja Medalikonu – konwentu dedykowanego miłośnikom fantastyki, mangi i anime. Impreza będzie odbywała się na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.

Program imprezy obfituje w spotkania autorskie z pisarzami, cały wachlarz prelekcji i paneli dyskusyjnych w tematyce szeroko pojętej fantastyki, science-fiction, historii, baśni, horroru, mangi, anime i kultury japońskiej.

Wśród zaproszonych gości zobaczymy m.in. Johnny’ego Walkera – pisarza fantasy, twórcy świata „Lud Moroi”, autora „Survival Wars”, „Kolegów” i „Oblicza Bestii”, Rafała Cuprjaka – autora powieści „Po drugiej stronie”, czy Daniela Nogala, będącego twórcą „Malajskiego Excalibura” i „Betelowej Rebelii”.

Poza tym na Medalikonie pojawi się cały szereg różnego typu bloków i paneli. Uczestnicy będą mogli bawić się na bloku literackim, popkultury, naukowym, gier planszowych i elektronicznych. Nie zabraknie sesji RPG, LARP-ów, warsztatów, konkursów, koncertów i pokazów. Znajdą się też grupy rekonstrukcyjne.

Przeprowadzony zostanie również konkurs cosplay, do którego wciąż można się zgłosić!

Istnieje również możliwość zgłoszenia się na helpera, wystawcę i twórcę programu.

Akredytacje
Bilet 3-dniowy – 30 zł
Piątek – 15 zł
Sobota – 20 zł
Niedziela – 5 zł

Banner wydarzenia Medalikon