Sponsorowane:Konwent RyuCon 2023 - długi baner pionowy

Sponsorowane:Konwent RyuCon 2023 - długi baner

Ponieważ dzisiaj poniedziałek, to na pewno nie możecie doczekać się Poniedziałkowego Flasha Konwentowego z najświeższymi informacjami o wydarzeniach popkulturalnych, które odbędą się w tym tygodniu. Dlatego z przyjemnością przekazujemy w Wasze ręce (a raczej oczy) informacje o takich eventach jak:

 1. 8 Edycja Dnia Kultury Japońskiej i Festiwalu Kultur Azjatyckich w Łodzi
 2. VIII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku
 3. Czekon - Częstochowskie Święto Fantastyki
 4. Chorcon 2019 - Festiwal Fantastyki w Choroszczy
 5. Gorcon 2019 w Gorzowie Wielkopolskim

Zapraszamy!

To już ósma edycja łódzkich DKJ-ów, która rokrocznie przyciąga kilkuset uczestników z całej Polski. Tematyka wydarzenia nie jest związana jedynie z mangą i anime, lecz z szeroko pojętą kulturą krajów Dalekiego Wschodu, co przekłada się na całą gamę pokazów, wystaw i atrakcji związanych z Krajem Kwitnącej Wiśni oraz innych państw azjatyckich. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić tegoroczną 8 Edycję Dnia Kultury Japońskiej i Festiwalu Kultur Azjatyckich w Łodzi.

8 Edycja Dnia Kultury Japońskiej i Festiwalu Kultur Azjatyckich

VIII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku to nowy event w naszym kalendarium. Jest to niewielkie wydarzenie odbywające się na Podlasiu, przyciągające obecnie około 300-500 osób. Tematyka prezentowanych książek oraz oferta wydawnictw skupia się głównie na „regionalnych” pozycjach, choć wśród gości znajduje się także zagraniczne nazwisko – Chris Carter, znany z serii całkiem poczytnych thrillerów. Niestety, fantastyki nie uświadczycie bądź będzie ona obecna w szczątkowej formie, co nie zmienia faktu, że jeżeli macie niedaleko, to warto odwiedzić białostockie targi książki, szczególnie że wstęp jest bezpłatny.

VIII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Czekon to zupełna nowość, której chyba nikt nie oczekiwał. Wydarzenie znaleźliśmy zupełnym przypadkiem ledwie tydzień temu, co nie jest niczym dziwnym, kiedy uświadomimy sobie, że zapowiedziano je niedawno. Ryzykowne jest organizowanie pierwszej edycji czegokolwiek i ogłaszanie jej niewiele ponad dwa tygodnie przed rozpoczęciem. Co ciekawe, Czekon odwiedzą naprawdę znani goście ze świata fantastyki. Będą to takie nazwiska jak:

 • Jarosław Grzędowicz
 • Maja Lidia Kossakowska
 • Jacek Komuda
 • Paweł Majka
 • Piotr W. Cholewa
 • I inni...

Prelekcji jak na trzydniowe wydarzenie jest niewiele, bo zaledwie 27, ale za to spora ich liczba prowadzona jest przez gości, więc powinno być całkiem ciekawie. Będą też planszówki oraz przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „Wojna Gwiazd” opowiadającego o początkach „Gwiezdnych Wojen” w naszym kraju. Wstęp jest bezpłatny.

Konwent fantastyki w Częstochowie - Czekon

Niektórzy z Was pewnie zastanawiają się, gdzie jest Choroszcz. Odpowiadamy, że ta miejscowość położona jest w województwie podlaskim, całkiem blisko Białegostoku. Konwent fantastyki Chorcon nie oferuje zbyt wielu atrakcji, a i te ciężko znaleźć, bo trzeba przejrzeć posty na stronie wydarzenia na Facebooku, ponieważ na stronie eventu nie ma informacji na ten temat. Dlatego też jedyne, co możemy napisać z całą pewnością, to to, że cena akredytacji to okrągłe 0 zł.

Konwent fantastyki w Choroszczy - Chorcon

W Gorzowie Wielkopolskim natomiast odbędzie się Gorcon – konwent fantastyki. Jeżeli lubicie lochy i smoki, młotki z dalekiej przyszłości albo światy po wojnie nuklearnej, to jest spora szansa, że znajdziecie tu coś dla siebie. Można też będzie zagrać w karciankę czy planszówkę albo posłuchać ciekawej prelekcji. A to wszystko za... tak, zgadliście! Za darmo!

Festiwal fantastyki w Gorzowie Wielkopolskim - Gorcon

Podobne artykuły