Jakieś czerwone ciężarówki krążą po kraju i w radiu znów słyszymy piosenkę o biednym panu, który tym razem odda swe serce komuś wyjątkowemu. Już prawie nastał nam ten wyjątkowy czas, spędzony razem z chłopczykiem, o którym wciąż zapominają rodzice, ale...ale póki co jest poniedziałek, a wraz z nim kolejny Poniedziałkowy Flash Konwentowy.

 A co ukryliśmy w środku? Ostatnie wydarzenia tego roku. Podróż do Łodzi na Kurisumasu 2016. Konwent będący owocem pracy łódzkiego fandomu, przygotowujący jego uczestników do nadchodzących Świąt. Poza miłą i ciepłą atmosferą możecie liczyć na szeroki wachlarz świątecznych atrakcji, a wśród nich choćby fandomowe śpiewanie kolęd przy choince. Przekonajcie się sami, jak wesoły może być to czas i zajrzyjcie w sobotę do Szkoły Podstawowej nr 36 przy ul. Więckowskiego 35.
 
 

A do tego jeszcze wizyta w Rzeszowie, gdzie odbywać się będzie Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej “Lotus”. Organizatorzy zapewniają, że zarówno miłośnik, jak i zupełny laik znajdzie tu coś dla siebie. W ramach festiwalu będziecie mieli okazję zapoznać się z historią i tradycją Japonii, a także zerknąć na współczesną popkulturę młodzieżową tego kraju. Oba te aspekty będą się oczywiście ze sobą splatać. Do tego czeka na Was także masa konkursów, gry i questy. Wszystko to do zobaczenia w rzeszowskim Młodzieżowym Domu Kultury, przy ul. Osmeckiego 51. Dzieci do lat 6 wstęp wolny.