Już 30 lipca zaczyna się tegoroczny konwent terenowy – Fornost 2022. Ta LARP-owa impreza w klimatach „Władcy Pierścieni” ma nam do zaoferowania, oprócz gry głównej, szereg atrakcji trwających aż do środy, 3 sierpnia. Zanim zacznie się główna atrakcja konwentu, będziecie mogli wziąć udział w mniejszych LARP-ach w świecie „Diuny”, pokazać swoje wokalne talenty w konkursie muzycznym, pokazać hart ducha i sprawność fizyczną w turnieju Juggera czy wykazać się ponadprzeciętnym intelektem w turnieju gier planszowych. To jednak zaledwie preludium, gdyż Fornost oferuje nam znacznie więcej. Warto wspomnieć choćby o turnieju walki mieczem, możliwości pomocy przy remoncie lokalnej karczmy, a nawet o możliwości grupowego palenia fajki!

Sama gra główna zaczyna się w czwartek, 4 sierpnia, i potrwa aż do soboty, 6 sierpnia. Opowiadać będzie o młodości Arathorna i wydarzeniach związanych z jego wejściem w dorosłość. Zresztą, cytując organizatorów:

Tegoroczna gra przeniesie nas na zapomniane ziemie, które mają zostać przejęte przez wchodzącego w pełnoletność szlachcica Arathorna. Z tej okazji do małej miejscowości w Eriadorze przybywa wiele ważnych osobistości, które będą miały okazję ugrać coś dla siebie lub swoich poddanych. Są też i tacy, którym wydarzenie umożliwi dokonanie zemsty za dawne krzywdy, stąd ważnym jest, by zapewnić wszystkim gościom bezpieczeństwo. Jeszcze inni znaleźli się tam przypadkiem lub z tylko im znanych powodów. Co skrywają stare ziemie? Dlaczego zostały opuszczone? Kto jeszcze przybędzie w to zapomniane miejsce? I dlaczego to właśnie postać młodego Arathorna wywołała tak wielkie zainteresowanie wśród najważniejszych graczy biorących udział w wojnie o Arnor?

Czy odważycie się wziąć udział?

Baner Fornostu 2022

Tagged Under