Jeżeli o Wasze uszy obiła się informacja o zmianach zasad korzystania z miejsc noclegowych na terenie Pyrkonu, nie martwcie się — zmiany nie są duże, a zasady te istniały już wcześniej. Nigdy jednak nie były one sformalizowane tak konkretnym regulaminem i z tego powodu, wraz z jego publicznym pojawieniem się na grupie Pyrkonowicze, postanowiliśmy przybliżyć Wam jego treść.

Zasady są podobne do regulaminów pojawiających się na innych festiwalach i konwentach. Najistotniejsze jest prawidłowe, nieinwazyjne zachowanie uczestników, kultura osobista oraz wyznaczenie miejsca, w którym ten nocleg będzie się odbywał — są to hale: 3 (parter) oraz 3A (parter+antresola). Regulamin dotyka także przedmiotów niedozwolonych do użytkowania w sali, czyli namiotów, urządzeń AGD, a także zwierząt. Zakazane jest również wnoszenie i spożywanie alkoholu na terenie całego konwentu.

W poście zamieszczonym na grupie na Facebooku organizatorzy dodają także, iż sale podzielone będą na sektory, do których uczestnicy konwentu będą wpuszczani w kontrolowanych ilościach. Dopiero po zapełnieniu jednego z sektorów otwierany będzie kolejny. Informują oni także, iż jedna osoba korzystać może tylko z jednego miejsca w sleeping roomie — „zajmowanie” miejsc dla znajomych będzie niedozwolone.

Jak widać, zmiany są niewielkie. Jedyne pytanie, jakie przychodzi nam na myśl, to w jaki sposób wolontariusze oraz organizatorzy będą w stanie kontrolować, ile osób wchodzi oraz opuszcza sleeping zone, a także czy zajmują oni tylko jedno miejsce.

Zapraszamy do lektury!

Logo Pyrkon