Sponsorowane:Konwent Animecon 2022 - baner

Znamy już listę gości którzy odwiedzą SedeńCon w tym roku! Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w tym roku odbędzie się w Waplewie od 16 do 19 czerwca. Kameralny konwent fantastyki w pobliżu jeziora, wspaniała atmosfera - nic dziwnego, że tak wielu autorów postanawia go odwiedzić!

Na SedeńConie na pewno pojawią się Maja Lidia Kossakowska, autorka znana głównie z cyklu anielskiego o Daimonie Freyu  i Jarosław Grzędowicz, autor m.in. "Pana Lodowego Ogrodu". Konwent odwiedzi też Andrzej Pilipiuk, który planuje promować swoją najnowszą książkę p.t. "Przetaina". Swoją najnowszą książkę "Daraena" ma promować też Marta Kładź - Kocot. Swoje utwory zaprezentują też Feliks W .Kres ("Żeglarze i jeźdźcy"), Jacek Inglot ("Autostopem przez fantastykę") oraz Marek Żelkowski. Jacek Sobota opowie o swojej książce "O fantastyce - filozoficznie". Konwent odwiedzą też Paweł Majka, znany też jako Paweł Czerwiec; Wojciech Gunia, Dominika i Marek Oramus, Wiktor Żwikiewicz, Piotr Witold Lech i Marek Baraniecki. Pierwszy raz na festiwalu pojawi się też Romuald Pawlak. 

Nie samymi autorami człowiek żyje, konwent odwiedzą również redaktorzy czasopism piszących o fantastyce - pojawią się więc Kamil M. Śmiałkowski i Jan Maszczyszyn, a także Michał Chudoliński ze swoją prelekcją o Narodzinach Batmana i mniej znanym pochodzeniu tej postaci od Billa Fingera. Prelekcję o kosmosie przedstawią też Agnieszka Majczyna - o poszukiwaniu istot pozaziemskich, a także Tomasz Barwiński, który opowie jak w rzeczywistości zachowuje się ciało człowieka w kosmosie. Michał Stonawski przybliży kilka historii o zjawiskach paranormalnych, Piotr Deputowski opowie o Wikingach w muzyce metalowej a Arkadiusz Brzeziński o Cywilizacji Wielkiego Stepu. Na konwencie spotkacie też Mirosława Gołuńskiego, Leszka Błaszkiewicza i Kamila Muzykę. SedeńCon odwiedzą również Mirosław Należyty, Bartłomiej Dzik i Paweł Laudański, który wraz z Wojciechem Sedeńko opowie o fantastyce rosyjskiej, radzieckiej i o planach nowych antologii Science Fiction. 

 SedeńConXXX