Sponsorowane:Konwent Animecon 2022 - baner

Wystawy, warsztaty i przebieranki na Zamczysku!

Jesteśmy coraz bliżej pierwszej edycji Zamczyska - weekendu pełnego grozy, horrorów i Świata Mroku. Możemy już zapowiedzieć pierwsze atrakcje, jakie na Was czekają 16 i 17 listopada w CK Zamek we Wrocławiu. 

Na naszych uczestników czekać będą nie tylko liczne prelekcje, ale również warsztaty - aktorskie i fotograficzne. Dowiecie się na nich m.in o decyzjach, jakie należy podjąć przed naciśnięciem spustu migawki w aparacie fotograficznym. Warto też przyjść w barwnym stroju i dać się fotografować, bo dla najlepiej przebranych czekają upominki od organizatorów. 

Na koniec chcemy donieść o dwóch niezwykłych wystawach, które będziecie mogli odwiedzić na Zamczysku. Pierwsza z nich to Zwyrodnialec - komiksy autorstwa Krzysztofa Owedyka. Jego prace pełne są bardzo trafnych, krytycznych spostrzeżeń dotyczących otaczającej nas rzeczywistości czasami śmiesznej i absurdalnej, a czasami smutnej. Na swoim celowniku Owedyk stawia antysemityzm, nacjonalizm, hipokryzje i głupotę.

Druga to Alchemicy, medycy, uczeni. Medycyna na przestrzeni wieków. W podziemiach zamkowych będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę poświęconą rozwojowi medycyny , w jej skład wchodzą kopie rękopisów i stare druki przybliżające dokonania starożytnych, średniowiecznych i nowożytnych medyków. Wystawa będąca własnością Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk powstała w celu upamiętnienia przypadającej w tym roku 400 rocznicy przeprowadzenia pierwszej sekcji zwłok na terenie Rzeczypospolitej.

Tagged Under