Dla przypomnienia! Zbliżają się w ten weekend dwa konwenty. Jeden we Wrocławiu, drugi w Bytomiu. Na Bytomskim będzie nasza ekipa :-). Na początek wszelkie informacje o Wrocławskim Zamczysko! A.


"Na stronie Zamczyska ukazał się wstępny program imprezy. Nie brakuje ciekawych propozycji warsztatów, prelekcji i gier. W sobotę będzie można zmierzyć się z tematyką fotografii, na zajęciach pod hasłem „Pod wpływem światła”, zaś w niedziele przygotowaliśmy warsztaty aktorskie dla początkujących. Wrocławski przewodnik Artur Domański przedstawi „Poszukiwania wrocławskiego genius loci”, a opolanka Magdalena Pioruńska opowie o potworach występujących w literaturze fantasy i m.in. grze Mortal Kombat, przy okazji na jej spotkaniach będzie możliwość zdobycia egzemplarzy antologii opowiadań "Festiwal Natchnienia".


Koło Badaczy Popkultury Trickster z Uniwersytetu Wrocławskiego zaprezentuje cykl wykładów o różnych przejawach horroru w kulturze masowej. Usłyszymy między innymi o makabrze i strachu w literaturze dla dzieci, o metodach konstrukcji klimatu grozy w utworach heavymetalowych i o tym jak się kręciło horrory w Czechosłowacji.


Na fanów RPG i LARPów, czeka bogaty wybór gier w klimatycznych pomieszczeniach zamkowych, w których program rozgrywany będzie całą noc. Podobnie, przez całą dobę odbywać się będą projekcje kina grozy, w tym legendarnego Nosferatu – Symfonii Grozy.


Bilet na dwa dni imprezy kosztuje 15 złotych, kasy otwierają się w sobotę o godzinie 10, Program startuje o godzinie 12 i trwa do niedzieli do godziny 18.Organizatorzy przygotowali również udogodnienie dla osób, które zechcą się przebrać w czasie imprezy. Otwierają dla uczestników garderobę - w sobotę do 24:00 i w niedziele do 17:00."

Tagged Under

Podobne artykuły