Wrocławskie Dni Fantastyki 2022

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Wrocławskie Dni Fantastyki 2022. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Wrocławskie Dni Fantastyki 2022 - Konwenty Południowe
To wydarzenie się już odbyło, sprawdź nasze relacje:
Fantastyka
Kategoria
26.08.2022 - 28.08.2022
Data
2000-50002000-5000
Przewidywana liczba uczestników
Wrocław, plac Świętojański 1 (Centrum Kultury Zamek)
Adres

Na tym wydarzeniu spotkasz:

Bilety:

Darmowy

Karnet trzydniowy na wszystkie prelekcje: 130zł

Wstęp na pojedyncze prelekcje wyceniany osobno (15-20 zł za prelekcję)

Opis:

Znamy już motyw tegorocznych Dni Fantastyki! Nasz temat przewodni to GRANICE MAGII, a więc czary, zaklęcia, uroki, rytuały, demony i mistyka.

Magia w fantastyce staje się siłą sprawczą, narzędziem człowieka do przekraczania barier narzuconych przez prawa przyrody i społeczeństwa. Czary wypełniają luki w naszym poznaniu świata, czyli wszędzie gdzie występuje przypadek, wypadek, nadzieja, strach, coś co nie podlega kontroli racjonalnych metod. Czyniący czary wierzy we wpływ swoich działań na bieg wydarzeń i istoty duchowe. Nawet jak nie odniesie pożądanego skutku to tłumaczy się to napotkaniem kogoś o większej mocy. Wiele ma to wspólnego z religia, w której wszystko zależy również od „siły wyższej”, a na rzeczywistość wpływamy poprzez modlitwę.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
9/10
Użytkownicy, którzy dodali wydarzenie do My Convention List: 14 (Gerard „Alchelor” Vetinari, Merli, Dominika „Karzeł-chan” Wrześniak, Edyta „Simi” Vetinari, Szymon "Zotxonk" Surowiec, Amedoll, Sebastian „Sabat” Sabat, Ryśka, Maja, Leslie Kowalik, Kapitan Fandom, shimetsu, Silesian_Kitsune, Sosna)