Wrocławskie Dni Fantastyki 2022

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Wrocławskie Dni Fantastyki 2022. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!🐄

Wrocławskie Dni Fantastyki 2022 - Konwenty Południowe
Kategoria:
Fantastyka
Data:
26.08.2022 - 28.08.2022
Adres:
Wrocław, plac Świętojański 1 (Centrum Kultury Zamek)
Przewidywana liczba uczestników:
2000-5000
Bilety:

Darmowy

Karnet trzydniowy na wszystkie prelekcje: 130zł

Wstęp na pojedyncze prelekcje wyceniany osobno (15-20 zł za prelekcję)

Opis:

Znamy już motyw tegorocznych Dni Fantastyki! Nasz temat przewodni to GRANICE MAGII, a więc czary, zaklęcia, uroki, rytuały, demony i mistyka.

Magia w fantastyce staje się siłą sprawczą, narzędziem człowieka do przekraczania barier narzuconych przez prawa przyrody i społeczeństwa. Czary wypełniają luki w naszym poznaniu świata, czyli wszędzie gdzie występuje przypadek, wypadek, nadzieja, strach, coś co nie podlega kontroli racjonalnych metod. Czyniący czary wierzy we wpływ swoich działań na bieg wydarzeń i istoty duchowe. Nawet jak nie odniesie pożądanego skutku to tłumaczy się to napotkaniem kogoś o większej mocy. Wiele ma to wspólnego z religia, w której wszystko zależy również od „siły wyższej”, a na rzeczywistość wpływamy poprzez modlitwę.

Linki:
Relacje Konwentów Południowych:
Dodaj do:

Ocena:
9/10

Na tym wydarzeniu spotkasz:

Konwenty Południowe