Wystartował już nabór na postacie tła do zbliżających się edycji The Witcher School! Informacja ta z pewnością zainteresuje nie tylko fanów Wiedźmina, ale również wszystkich wielbicieli fantastyki oraz LARPów.

Larp larpem, samowolka samowolką, ale zasad trzymać się trzeba. Aby zapobiec powstaniu spontanicznego pospolitego ruszenia lub/oraz czystej wojny, istnieje właśnie mechanika - czyli spis praw i obowiązków graczy. Być może kojarzy się to stałym bywalcom gier terenowych z takimi larpami jak Łyżkon lub OldTown, ale każdy zbiór zasad różni się od innego - a to, że względu na lokalizację, a to, że względu na długość gry, a to, że miasto blisko... Dlatego też, jak już się pewnie zdążyliście domyśleć, tegoroczna edycja Zakonek także upomina graczy o podążanie za ich zestawem zasad. Ze świeżym, obowiązującym na tym wydarzeniu regulaminem można zapoznać się na stonie Zakonek, używając zamieszczonego poniżej linku.

http://plomien.lunarii.org/Zakonki/cont/99

logo Zakonek

Już od dzisiaj trwają Ziemie Jałowe. Na sam ostatni dzwonek udostępniono program. Znajdziecie go pod tym linkiem. Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić! My też tam jesteśmy :)

Jesteś Mistrzem Gry? A może chcesz być? Zawsze interesowało Cię jak to wszystko wygląda ze strony prowadzącego? Możesz też spędzić czas z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, pooddychać świeżym powietrzem na łonie natury, czy po prostu wypocząć, słuchając o tajnikach mistrzowania. Mamy coś idealnie dla Ciebie!

Z ostatniej chwili! Jeśli wybieracie się na Antykonwent Rafineria, zgłoście swoje postacie na grę terenową! Pod tym linkiem znajdziecie formularz zgłoszeniowy, a tutaj znajdują się informacje o mechanice.

Postapokaliptyczny Antykonwent Rafineria odbędzie się w dniach 13-19 lipca w Piątku niedaleko Łodzi.

Plan atrakcji

Jak strona głosi: „Fantazjada nie jest konwentem. To jeden, duży larp. Program towarzyszący stanowi jedynie dodatek, realizowany podczas wieczorno- nocnych przerw w grze.” Na stronie podano plan dodatkowych atrakcji! Zajrzyjcie do niego! Przypominamy, że Fantazjada odbywa się 4 – 7 czerwca w Srebrnej Górze.

A teraz czas na wielkiego newsa LARPowego i RPGowego! Lublin, Łódź, Czyżowice koło Wodzisławia!


Jeśli jesteście z Lublina, nie może Was zabraknąć na 24h z larpami organizowane przez team LubLarp oraz Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza"! Wzięcie udziału jest całkowicie darmowe! Wydarzenie odbędzie się 16 - 17 maja w Dom Kultury Narnia. Wymagane są wcześniejsze zapisy na poszczególne larpy, które rozpoczną się 4 maja.
Przydatne linki - do wydarzenia na fb i na KP!


Za to Łódź zaprasza na kolejną edycję RPGranie, które odbędzie się 23-24 maja w Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Jest to wyjątkowe spotkanie, ponieważ wtedy mijają 2 lata, odkąd organizatorzy tworzą dla Was łódzkie spotkania z grami fabularnymi.
Przydatne linki - do wydarzenia na fb i na KP.

Ostatnia informacja dotyczy Ostatniego Tornado. Na stronie opublikowano mechanikę gry terenowej. Ostatnie Tornado to impreza połączona z LARPem oraz programem. Odbędzie się ona 23 - 26 lipca w Czyżowice koło Wodzisławia.
Przydatny link - do wydarzenia na KP.

Wybieracie się na Głos Tuneli? Jeśli tak, poniżej znajduje się ważne info! Impreza potrwa krócej, ponieważ dwa dni - 2 i 3 maja. Możecie jednak przyjechać 1-ego! W związku ze zmianami, akredytacja kosztuje 30 złotych. Pojawił się również nowy plan ramowy. Sprawdźcie go tutaj!

Znacie projekt LubLarp? Jak sama nazwa wskazuje - dotyczy on LARPów czyli gier terenowych. Jeśli nie znacie go, zapraszamy do zapoznania się ze całym harmonogramem warsztatów. Każdy znajdzie coś dla siebie, nie tylko doświadczony LARPowiec! Spotkania odbywają się w Lublinie. Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://lublarp.pl/

Chyba większość z osób, które przeczytały sagę o Wiedźminie, chciała zostać jednym z nich. Jednym z bezpłodnych, długowiecznych, nadnaturalnie sprawnych i pijących litry mikstur oszołomów, zabijających bestyje wszelakie. Problem w tym, że w naszym świecie ich nie ma... Co jednak stoi na przeszkodzie, by przejść iście wiedźmińskie szkolenie? Za jedyne 699 zł możecie przeżyć swoją przygodę życia w Witcher School! Tura polskojęzyczna zaczyna się już 13 kwietnia, natomiast międzynarodowa na przełomie sierpnia i września. Kto z Was chce zostać prawdziwym wiedźminem?