FilozofiKon już od sześciu lat popularyzuje filozofię wśród miłośników popkultury, a my kolejny raz obejmujemy go patronatem medialnym. FilozofiKon 6: horror metafizyczny pod czujnym okiem filozofek i filozofów na każdym etapie kształcenia, a także literaturoznawców, kulturoznawców i ekspertów w innych dziedzinach zabierze nas w świat grozy, okultyzmu, gotycyzmu i magii, a przede wszystkim – w świat wykreowany przez H.P. Lovecrafta. To wszystko będzie można obserwować z bezpiecznej odległości na Zoomie, Facebooku i YouTube od 14 do 17 maja.

Nie ma konwentu bez prelekcji i atrakcji, dlatego wciąż trwa przyjmowanie zgłoszeń do prelekcji naukowych oraz atrakcji konwentowych.

Przyjmowane są zgłoszenia referatów w formie pisemnej i wideo. Propozycje referatów mona zgłaszać w dwóch formach: wideoabstraktów (o długości 1-2 minut) i abstraktów pisemnych (o długości max. 1000 znaków). W komentarzu do abstraktu należy dodać informację, czy wystąpienie odbędzie się w formie live'a, czy zarejestrowanego wcześniej wideoeseju. Maksymalny czas trwania jednego referatu to 30 minut.

Nie zabraknie również miejsca na rozrywki takie jak: spotkania z gośćmi, sesje RPG, warsztaty, panele dyskusyjne, konkursy, debaty, pokazy filmów i inne atrakcje o dowolnej tematyce.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia.

Formularz zgłoszeniowy – prelekcje

Formularz zgłoszeniowy – inne atrakcje

Udział w konwencie jest bezpłatny.

Banner filozofikonu