Już w ten weekend (12.09-13.09) odbędzie się kolejny wirtualny konwent – Filozofikon. Tegoroczna edycja wpisuje się w obchody 99. rocznicy urodzin Stanisława Lema, stąd też  przyświeca jej hasło „Podróż piąta” zaczerpnięte z „Dzienników gwiazdowych” tegoż autora. Nie dziwi więc, że program wydarzenia w dużym stopniu nawiązuje do zagadnienia fantastyki naukowej, oczywiście w filozoficznym duchu towarzyszącym imprezie.

Uczestnicy będą mieć okazję wziąć udział w prelekcjach, panelach dyskusyjnych i prezentacjach – zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Sobota rozpocznie się oficjalnym otwarciem wydarzenia o 9:45, po którym nastąpią panele poruszające takie tematy jak sztuczna inteligencja, ekonomia w nawiązaniu seriali jak House of Card lub Borgen, Cyberpunk, Solarpunk, kosmici oraz oczywiście zagadanienia dotyczące samego patrona wydarzenia - Stanisława Lema. Oprócz tego coś dla siebie znajdą również fani Doctora Who, Tik Toka, komiksów, cosplayu i Gwiezdnych Wojen w różnorodnych prelekcjach, które zakończą się wspólną integracją o 20:45.

Niedzielny poranek ponownie rozpocznie się oficjalnym rozpoczęciem o 9:45. Drugi dzień przyniesie panele z zakresu tematyki horroru, motywu podróży bohatera, muzyki hiphopowej, Rupaul's Drag Race, narracji wampirycznej oraz znanych i głośnych tytułów gier konsolowych. Poruszone zostaną również kwestie transhumanizmu, rzeczywistości wirtualnej czy mechaniki rozgrywki, będzie również okazja spotkania z zespołem Sacrimonia.

Pełną listę atrakcji znaleźć można na oficjalnym fanpage'u konwentu.

Udział jest oczywiście bezpłatny.