Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Wrocławskie Dni Fantastyki odbędą się już po raz siedemnasty i to bynajmniej nie w formie online. Tegorocznym motywem przewodnim będzie Nowy Fantastyczny Świat, czyli zbiór nurtów i ustrojów dotyczących wizji przyszłości, od utopii, przez retrofuturyzm po postapokalipsę.

Centrum Kultury „Zamek” 20–22 sierpnia po raz kolejny ugości fanów fantastyki, tym razem żeby porozmawiać o futuryzmie. Jakie zagrożenia czyhają na człowieka przyszłości? Jakie będzie miał drogi rozwoju? W jaki sposób przyszłość wpłynie na funkcjonowanie społeczeństwa? Na te i inne pytania uczestnicy Dni Fantastyki znajdą odpowiedź poprzez analizę George’a Orwella, Isaaca Asimova, Roberta Heinleina, Janusza A. Zajdla, Edmunda Wnuka-Lipińskiego czy Aldousa Huxleya.

Szczególne miejsce w tym gronie zajmie Stanisław Lem. Na 2021 rok przypada setna rocznica jego urodzin, a impreza będzie swoistym uhonorowaniem jego dokonań i oddaniem czci twórczości.

Pasjonujesz się futuryzmem, wizją przyszłości, chcesz poprowadzić dyskusję, panel lub warsztaty związane z motywem przewodnim konwentu? Do 31 maja możesz zostać twórcą programu. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Pojawiły się również formularze dla wystawców, które w tym roku będą rozpatrywane w dwóch terminach – do 30 maja i do 30 czerwca.

Formularz zgłoszeniowy

Banner Dni Fantastyki