Witam,
Pragnę ogłosić, że nawiązaliśmy współpracę z forum PBF-owym „Atarashii". Czym jest PBF? To gra tekstowa przypominająca długotrwałą sesję RPG, która prowadzona jest na forum. Mamy przedstawiony świat, lokacje karty postaci (tworzone przez nas) i pisząc posty, przeżywamy swoją własną historię, która koordynowana jest przez Mistrzów Gry. Oczywiście najlepiej zrobicie jeżeli sami zobaczycie na czym to polega ;-). Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Poniżej jeszcze info od twórców o mechanice i świecie:


„Atarashii to forum oparte o autorski świat fantasy, w którym ludzie zostają wystawieni nie tylko na konflikt polityczny, ale również religijny i kulturowy. Oznacza to, że gracz wędrujący przez nasze krainy nierzadko będzie zmuszony do podjęcia decyzji między zachowaniem moralności, a jej nie zachowaniem. Często podróżnicy biorący udział w grze (gracze) zostaną zmuszeni do wyrzeczeń. Podobnie jest ze zbyt pochopnym ukazywaniem swojego statusu religijnego. Wyznając boga, który nie przepada za bóstwem innej religii, narazimy się na np: zdradę lub inne niespodziewane konsekwencje. W ten sposób na każdym kto bierze aktywny udział w zabawie, na forum, ciąży świadomość gry z głową. W przeciwnym wypadku śmierć przyjdzie szybko.


Zabawa na Atarashii to nie tylko rozwijanie swoich postaci poprzez aktywną grę fabularną, czy w ogóle grę. Każdy ma prawo do zakupu przedmiotów za specjalne punkty doświadczenia, nazwane przez nas Eterem, jak i uzyskiwanie kolejnych odznak z bonusami. Poziomy i nowe zdolności, a także rozwijanie swoich umiejętności pisarskich. Nie dyskryminujemy nikogo, kto zaczyna zabawę na forum lub po prostu ma problemy niekiedy z poprawną polszczyzną.


Poza tym warto wspomnieć o wizualnej stronie forum, nad którą spędziliśmy ponad 5 tygodni. Chcieliśmy, aby klimat na forum był jak najlepiej zachowany, a zarazem sprawiał przyjemność podczas pisania kolejnych postów. Stąd pokusiliśmy się nawet o *wyedytowanie* edytora tekstowego. Innymi słowy, dedykowany styl, którego próżno szukać gdziekolwiek indziej + dedykowane dodatki nagradzające i usprawniające rozgrywkę stały się integralną częścią Atarashii tworząc w ten sposób miejsce (naszym zdaniem) wyjątkowe i niepowtarzalne na tle innych forów fantasy. "

Tagged Under

Podobne artykuły