To już oficjalne – tegoroczne Bachanalia Fantastyczne trafiają pod patronat Konwentów Południowych! Jest to dla nas nie lada gratka, gdyż, jak podkreślają sami organizatorzy, edycja 2022 jest edycją wyjątkową… Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra obchodzi 40. urodziny! 

Bachanalia Fantastyczne są już wieloletnią tradycją miasta powiązaną z kulturą studencką regionu oraz corocznymi obchodami święta Bachusa – kulturalnego patrona polskiej stolicy winiarstwa. Czego możemy jednak spodziewać się po edycji, która będzie trwać od 22 do 25 września?

Chociaż pełen program konwentu nadejdzie do nas wkrótce (chętni dalej mogą zgłaszać zwłaszcza konkursy, które w tej edycji będą blisko powiązane z walutą konwentową – Bachelami), to znamy już niektóre kluczowe atrakcje!

Dla graczy planszówek i bitewniaków zapewniony jest games room z masą mini i maxi turniejów (m.in. Flames of War, Molkky, Dice Thron, Epic Pojedynek). Zainteresowani mają również szansę na zostanie twórcami gier w ramach dyżurów prowadzonych przez Krzysztofa “Szafę” Szafrańskiego, który podzieli się swoim doświadczeniem! Dla czytelników literatury zaoferowane są spotkania i punkty programu z autorami fantastyki, takimi jak Jacek Inglot, Jakub Ćwiek, Przemysław Piotrowski, Paweł Majka czy Bartek Biedrzycki! Amatorów nauki skusić może blok prowadzony przez Centrum Nauki Keplera, miłośników dobrej szamy przyciągnie zaś Klub Studencki WySPa, tegoroczna knajpa konwentowa! 

To oczywiście nie wszystko – nadal czekamy na pełną wersję programu, a w obecnej możemy spotkać takie rarytasy polskiej fantastyki, jak Michał Bańka (Baniak Baniaka) czy ciągle powiązany z ZKF Ad Astra Łukasz Orbitowski!

Do Bachanaliów zostało nam lekko ponad miesiąc, tak więc śpieszcie się i uzupełniajcie swoje kalendarze konwentowe czym prędzej (dla chętnych do pomocy są nawet wakaty)! W wypadku konwentowych portfeli sprawa jest prostsza, gdyż wstęp na Bachanalia to jedynie jubileuszowe 40 złotych. Do zobaczenia! 

Bachanalia Fantastyczne baner 2022