Nadchodzi kolejna, 37. już edycja Bachanalii Fantastycznych! Wydarzenie swoim bogatym programem i spotkaniami z gośćmi przyciąga co roku masę fanów fantastyki. Obejmujemy wydarzenie naszym patronatem i mamy nadzieję, że w tym roku uczestników również nie zabraknie. Tematem przewodnim tegorocznych Bachanaliów ma być „muzyka duszy” – a więc wszystko, co z muzyką w fantastyce związane.

Bachanalia Fantastyczne 2023 odbędą się w dniach od 22 do 24 września. Organizatorzy zapraszają do budynku Kampusu B Uniwersytetu Zielonogórskiego przy Alei Wojska Polskiego 69 w Zielonej Górze. Możecie kojarzyć to miejsce z poprzedniej edycji wydarzenia.

Bilety na Bachanalia można już kupić przez internet – przez stronę dystrybutora. Dla uczestników są dostępne bilety jednodniowe – na piątek i niedzielę kupicie je za 20 złotych, a na sobotę – za 30 złotych. Do Waszej dyspozycji będą też karnety na całe trzy dni trwania imprezy za 60 złotych. Jeśli zależy Wam na ciekawych gadżetach, możecie kupić Golden Ticket – w cenie 150 złotych poza wejściówką znajdziecie też najnowsze „Fantazje”, koszulkę i inne pamiątki, plus spersonalizowany pamiątkowy identyfikator. Pozostali uczestnicy dostaną opaski.

Na Bachanaliach Fantastycznych nie może zabraknąć spotkań z autorami – na wydarzenie przyjadą pisarze fantastyki Wołodymyr Arieniew, Jacek Inglot oraz Bartek Biedrzycki, którego „Rocznik Fantastyczny” – nowe pismo dla miłośników fantastyki – będzie miało swoją premierę na wydarzeniu. Pojawi się również Michał „Baniak” Bańka znany z „Baniaka Baniaka” i poprowadzi prelekcję o przygotowaniu do sesji RPG, a także pokazową sesję w systemie „Call of Cthulhu”. Na Bachanaliach Fantastycznych obejrzycie też film „Fantastyczny Matt Parey” o gościu i przyjacielu wydarzenia, Macieju Parowskim. Będziecie mogli spotkać się z twórcami filmu – reżyserem Bartoszem Paluchem i kompozytorem muzyki do filmu, Sebastianem Simbierowiczem.

W programie organizatorzy planują sporo atrakcji dla uczestników – na Bachanaliowym Bloku RPG zagracie w coraz bardziej popularne „erpeżki”, posłuchacie prelekcji o wiązaniu węzłów, czy prawach autorskich do „Dungeons and Dragons” albo o tym, czy z próżni można stworzyć muzykę. Sporo konkursów i turniejów ucieszy tych, którzy lubią rywalizację. Organizatorzy na swoim Facebookowym profilu wspomnieli również coś o planowanych koncertach. Wydawnictwo Black Monk Games zaprezentuje Wam też grę „Tajemnice Pętli”.

Bachanalia Fantastyczne zapraszają na konkurs cosplay! Czas ucieka – zgłoszenia dostępne są przez formularz na stronie tylko do 15 września do północy.

Warto spojrzeć również na Facebookowe wydarzenie 37. edycji Bachanaliów Fantastycznych. Znajdziecie tam dwa konkursy, w których można wygrać nagrody i wejściówkę na wydarzenie!

Bachanalia Fantastyczne 2023 - 37 edycja