Tanabata to japoński festiwal, organizowany na cześć dwójki kochanków: Altar i Wega. Według legendy ludowej, para gwiazd rozdzielona przez Drogę Mleczną może spotkać się tylko raz w roku, siódmego dnia siódmego miesiąca. Tanabata jest także dniem spełniania marzeń – dorośli i dzieci zapisują na niewielkich karteczkach swoje życzenia i przyczepiają je do pędu bambusa. Poza tym, święto kochanków stało się motywem przewodnim tegorocznej edycji Nejiro.

 

Festiwal odbędzie się w dniach 6-8 lipca w Lublinie i jest poświęcony Krajowi Kwitnącej Wiśni. Głównymi atrakcjami będą odtworzenie Tanabaty oraz koncert idolek z zespołu Sankyu.

Jednym z gości będzie NanoKarrin, czyli polska grupa dubbingowa. Ekipa amatorów podkładająca głos do filmów fabularnych, animowanych i gier.

Wśród atrakcji znajdzie się 13 bloków tematycznych, m.in. Sala Artystyczna, Games Room, UltraStar, czyli sala do karaoke, Sala NanoKarrin, w której uczestnicy dowiedzą się, na czym polega dubbing i będą mogli spróbować w nim własnych sił i o wiele więcej!

Jak zwykle, nie zabraknie również konkursu cosplay. Termin nadsyłania zgłoszeń startuje już 25 maja i będzie trwał do 24 czerwca. Formularz zgłoszeniowy pojawi się na stronie wydarzenia.

Regulamin konkursu cosplay

Bilety: 

I tura (22.02-22.04): 39 zł

II tura (23.04.-23.05): 45 zł

III tura (23.05-4.07): 49 zł

Wejściówki na miejscu: 50 zł (ilość jest nielimitowana)

Akredytacje jednodniowe:

Piątek - 25 zł

Sobota - 35 zł

Niedziela - 20 zł

Bilety dostępne są tutaj.

Szczegółowe informacje będą pojawiać się na bieżąco na oficjalnej stronie festiwalu, fanpage’u i stronie wydarzenia.

Banner Festiwalu Nejiro

Tagged Under