Już w dniach 30.09 - 01.10 będzie nam dane odwiedzić dość niepozorny festiwal mający swoje miejsce w województwie mazowieckim a mowa tu oczywiście o III Węgrowskim Konwencie Fantastyki „Świat Fantastyki” odbywającym się w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Sam festiwal, mimo iż niewielki to w zanadrzu ma sporo przewidzianych atrakcji. Jakich konkretnie?

W trakcie trwania wydarzenia będziemy mieli dostęp do różnorodnych prelekcji, konkursu cosplay, który jest już nieodzowną częścią większości konwentów w naszym kraju czy też nietypowej Parady postaci fantastycznych gdzie również będzie można zaprezentować swoje wyjątkowe kreacje. Ciekawym urozmaiceniem natomiast będzie poranek filmowy wraz z dedykowaną strefą filmową. 

Skoro już jesteśmy przy temacie stref, to będzie ich jeszcze kilka, a wśród nich pojawią się takie jak:

  • Strefa gier bez prądu wraz ze strefą gier elektronicznych
  • Strefa literacka i dziecięca
  • Strefa LARP i RPG

Oczywiście czym byłby konwent bez naszych ukochanych wystawców, u których można nabyć różnorodne towary? Na tegorocznym festiwalu również i taka strefa będzie przewidziana więc o fakt możliwości kupna przypinek, naklejek czy innych dobroci nie musimy się martwić. Dodatkowo dla osób, które wolą czuć w rękach papier, będzie przygotowana specjalna czytelnia wypełniona mangami i komiksami. Z kolei konwentowicze bardziej nastawieni na doznania muzyczne na pewno ucieszy fakt, iż w planie atrakcji znajdziemy koncert lokalnego zespołu „Polana”.

Na zakończenie warto wspomnieć to, że wstęp na konwent jest całkowicie darmowy, a więc każdy może wpaść nawet na chwile i zobaczyć co ten niepozorny festiwal ma ciekawego, a jak widać —  pomimo relatywnie małej skali wydarzenia ma do zaoferowania całkiem sporo.

III Węgrowski Konwent Fantastyki

Tagged Under